Armët e kapura në portin e Durrësit/ Të fshehura brenda një tavolinë që do të transportohej drejt Anglisë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

11 Prill, 2023

Armët që u gjetën të hënën pasdite në portin e Durrësit, me qëllim transportin drejt Anglisë, mësohet se u gjetën të fshehura në një tavolinë.

Gazetarja Dorjana Bezat raporton se mobilja ishte përshtatur me hapësira të veçanta, ku ishin fshehur pistoletat, 6 glock, 1 broëning dhe 1 helstar, dy të fundit prodhim i ri. Po ashtu janë sekuestruar edhe 200 fishekë pistolete.

Policia po verifikon personin qe ka dorëzuar tavolinën në fugonin qe çonte pako nga Shqipëria në Luton të Anglisë.

Gjithashtu po verifikohet dhe adresa qe tavolina ka pasur për t’u dorëzuar në Angli.

Shoferi i furgonit Jetmir Koloshi, i cili është vënë në prangs, në dëshmine e tij ka thënë se nuk ka dijeni për armët. Ai është shprehur se bën vetëm transport të mallrave të ndryshëm që dorëzohen nga shqiptarë dhe bën dorëzimin e pakove te të afërmit e tyre drejt Lutonit në Angli.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

cigare-750x430

Shqipëria, e fundit në rajon për kultivimin e duhanit

sali-berisha

Berisha: Përse prej tre ditësh Rama i përvishet Albin Kurtit!

IMG_1832

Shqiptarja 46-vjeçare bën namin, vjedh 3 milionë euro

Rama-kurti

E ‘goditi’ Kurtin në një intervistë në BBC, profesori ‘zbulon’ qëllimin e Ramës: Po maskohet, kështu po e mbështet Vuçiqin!

auto_-800-0-647aeb42ec04c1685778209

Shpërthen në flakë makina para Bashkisë së Durrësit, zbardhen dyshimet e para

Policia-shqiptare

Tentoi të trafikonte lëndë narkotike në Shqipëri, arrestohet 33-vjeçari

rama bbc

Rama në BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo. Tani është koha për paqe

Saimir_Tahiri

Ambasada amerikane reagon pas lirimit të ish-ministrit Tahiri: Do të ketë pasoja

Saimir_Tahiri

Lirohet nga burgu Saimir Tahiri

INFO

NA NDIQ