Arnold Schwarzenegger arrestohet në aeroportin e Mynihut

ina-online
ina-online

17/01/2024

Çfarë po ndodh me “Terminatorin”? Siç ka mësuar BILD, Arnold Schwarzenegger aktualisht po mbahet në aeroportin e Mynihut.

Në një foto të siguruar nga BILD shihet ylli i Hollivudit me dy doganierë. Arnold ka pritur me ta për disa orë pasi zbriti me një aeroplan nga Los Angeles në orën 13:45.

Për çfarë bëhet fjalë?

Siç raporton BILD, superylli solli me vete një orë të vlefshme luksoze për “Samitin e tij Botëror të Klimës” në Kitzbühel – një kopje e markës luksoze zvicerane Audemars Piguet (e cila ekziston për rreth 150 vjet).

Thesari do të nxirret në ankand nesër, të enjten, në një darkë përpara fillimit zyrtar të samitit. Schëarzenegger fillimisht tërhoqi vëmendjen e doganierëve, të cilët e njohën super VIP-in. E ndaluan dhe i kërkuan të hapte çantat. Sipas informacioneve të BILD, ishte një kontroll pa dyshime dhe pa ndonjë arsye specifike. Më pas doganierët zbuluan në bagazh orën e vlefshme luksoze.

Ora është e bërë me porosi, vërtet unike. Audemars Piguet (prodhon vetëm rreth 45,000 orë në vit, shitje vjetore rreth dy miliardë euro) e prodhoi atë posaçërisht për Arnold. Tani ai po nxjerr në ankand copën unike nga koleksioni i tij privat.

Sipas informacioneve të BILD, gjiganti i aktrimit Arnold Schëarzenegger po e merr marrjen në pyetje me mjaft qetësi, por koha ngadalë po i prish nervat. Ai duhet të ishte larguar nga Mynihu për në Kitzbuhel deri tani. Është ende e paqartë nëse dogana do ta lejojë atë të shkojë së bashku me orën.

Thomas Meister, zëdhënësi i zyrës kryesore doganore të Mynihut, tha për BILD se kanë filluar procedimin penal sipas ligjit tatimor .

“Ora duhet të ishte e regjistruar sepse është import”, deklaroi Meister.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ZHAKU

“Kam tradhtuar”, Zhaklin Lekatari tregon pse e bëri

sara silvi

“Mos na bëhet xheloz Bardhi” – Sara përqafohet me ishi-n e saj

shkurte-fejza-600x360 (1)

Burri i Shkurte Fejzës: Shpëtova pa pasoja të rënda, gruaja dhe fëmijët e mi kanë përjetuar skena të dhimbshme

arta kabashi

Pas daljes nga Big Brother VIP 3, Arta Kabashi reagon për herë të parë

bigb

Kush mund të largohet sonte nga Big Brother VIP Albania, këta banorë shihen si më të rrezikuar

aeroport italiane franceze

Shtrenjtohen biletat e fluturimeve, ja sa do të shkojnë?

julian deda

Gjygji i banorëve të BBV, Juli: Në qoftë se kam bërë vetëm unë gabime, pranoj të dal nga shtëpia

ilnisa meritoni

Momente romantike mes Ilnisës dhe Meritonit: Je dashuria ime!

Makron Macron

Macron ia thotë në sy udhëheqësve evropianë: Rusia nuk duhet të fitojë!

INFO

NA NDIQ