Arratisja e të burgosurit, pezullohen komandanti dhe katër policë të burgut të “Idrizovës”

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

13/01/2023

Komandanti dhe katër policë të burgut të Idrizovës që kishin ekzekutuar dhe zbatuar vendimin e mbrëmshëm për të burgosurin Bekim Memeti janë suspenduar dhe po merren në pyetje në prokurori pas arratisjes së tij rrugës për në spital.

Ata dyshohet se janë pjesë e aksionit për arratisjen e të burgosurit Memeti, i cili ishte i dënuar me 20 vite burg.

I burgosuri Memeti tani është në arrati dhe besohet se tashmë ka ikur në Kosovë. Ndaj tij është lëshuar një urdhër arrest ndërkombëtar.

Komandanti i cili ishte në turn kur ndodhi arratisja e të burgosurit të dënuar për tentativë vrasje dhe drogë, është një person i dënuar për marrje ryshfeti si punonjës policie në MPB.

Gjatë arratisjes së të dënuarit nga burgu “Idrizovë”, i cili po dërgohej në spital për intervenim mjekësor, është lënduar një pjesëtar i policisë së burgut.(INA)

TË FUNDIT
54 minuta
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit
58 minuta
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
4 orë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin
6 orë
Taravari: Po vjen koha e profesionistëve! Po vjen koha që të respektohet aftësia e secilit!
6 orë
Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO

ME TE LEXUARA

9 orë
Kina synon të shtrijë ndikimin politik në Maqedoninë e Veriut përmes ekonomisë
54 minuta
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit
9 orë
Kurti: SHBA - aleate, mike e partnere historike (VIDEO)
23 orë
VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt
9 orë
Në gjimnazin e Ohrit nuk ka paralele në shqip
15 orë
“Bolton News”: Shqipëria mes destinacioneve më të mira dhe miqësore me buxhetin
9 orë
Nesër vijojnë bisedimet mes VMRO-DPMNE dhe VLEN, në tryezë "kulaçi qeveritar"?

LEXO MË SHUMË

stefan andonovski

Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit

elizabet liz alen allen

Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!

izet mexhiti

Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin

arben taravari

Taravari: Po vjen koha e profesionistëve! Po vjen koha që të respektohet aftësia e secilit!

qeveria

Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO

mickoski

Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron

Jorgos Gerapetritis

Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës duhet të respektohet

stefan andonovski

Qeveria e re/ Andonovski për REL: Synojmë shumicën prej 2/3 në Kuvend!

vmro vlen

Nesër vijojnë bisedimet mes VMRO-DPMNE dhe VLEN, në tryezë “kulaçi qeveritar”?

INFO

NA NDIQ