Arrestimi i Milan Radoiçiqit, vjen reagimi nga Vetëvendosje

Picture of ina-online
ina-online

03/10/2023

Sot është raportuar se është arrestuar kryeterroristi Milan Radoiçiq në Serbi.

Për arrestimin e Radoiçiqit ka reaguar deputeti i LVV-së, Mefail Bajqinovci.

Ai pyet se si është e mundur që për terroristët e vrarë Serbia mbanë zi, ndërsa e arrestjojnë udhëheqësin e terroristëve.

Ai këtë e quan fars të Aleksandër Vuçiqit, teksa shton se faktet janë milimetrike.

Postimi i plotë:

Si është e mundur që për terroristët e vrarë Serbia mban ditë zie, ndërsa udhëheqësin e terroristëve e arrestojnë.

Farsat e Aleksandër Vuçiqit për t’i ikur përgjegjësisë nuk pin ujë.

Faktet janë milimetrike dhe duhet dhënë përgjegjësi për sulmin terrorist kundër rendit kushtetues dhe juridik të Republikës së Kosovës.

TË FUNDIT
31 minuta
Nesër përballja Kurti-Vuçiç, BE njofton axhendën! Skepticizëm për rezultatin
14 orë
Kurti pas eliminimit të Shqipërisë: Krenar me ju, e ardhmja është premtuese
1 ditë
Pas Deçanit, Begaj do të shpallet qytetar nderi edhe në Drenas
1 ditë
Parlamenti spanjoll nesër debaton propozimin për njohjen e Kosovës
2 ditë
Gjenerali Clark: LDK-ja ishte arsyeja e suksesit të intervenimit të NATO-s në Kosovë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Parlamenti spanjoll nesër debaton propozimin për njohjen e Kosovës
1 ditë
Pas Deçanit, Begaj do të shpallet qytetar nderi edhe në Drenas
14 orë
Kurti pas eliminimit të Shqipërisë: Krenar me ju, e ardhmja është premtuese
31 minuta
Nesër përballja Kurti-Vuçiç, BE njofton axhendën! Skepticizëm për rezultatin

LEXO MË SHUMË

vucic kurti

Nesër përballja Kurti-Vuçiç, BE njofton axhendën! Skepticizëm për rezultatin

IMG_3560

Kurti pas eliminimit të Shqipërisë: Krenar me ju, e ardhmja është premtuese

bajram begaj

Pas Deçanit, Begaj do të shpallet qytetar nderi edhe në Drenas

spanja kosova

Parlamenti spanjoll nesër debaton propozimin për njohjen e Kosovës

wesley clarck vesli klark

Gjenerali Clark: LDK-ja ishte arsyeja e suksesit të intervenimit të NATO-s në Kosovë

muharrem maralusha

Gjenerali shqiptaro-amerikan paralajmëron fuqishëm Vuçiqin: Ja çka do të ndodhë, nëse përdorni forcën kundër Kosovës (FOTO)

bajram begaj

Presidenti Begaj vizitë dyditore në Kosovë. Do nderojë të rënët e UÇK-së

Lajcak

Borrell i zgjat mandatin, Lajçak mbetet edhe disa muaj në pozitën e të dërguarit të BE-së për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

KFOR KS

Greqia nis ushtarë në Kosovë në kuadër të KFOR-it

INFO

NA NDIQ