Arrestohen 2 shtetas të Serbisë, kjo është arsyeja

Iliria News Agency
Iliria News Agency

13 Janar, 2022

Pjesëtarët e policisë nga stacioni policorë i Bogorodicës kanë privuar nga liria F.S. 20 vjeç dhe B.E. 19 vjeç, që të dy shtetas të Serbisë. Në afërsi të pompës së benzinës afër Smokvicës, gjatë kontrollit të makinës “golf’, me targa të Serbisë drejtuar nga F.S. është konstatuar se me makinë po transportonin 9 migrantë nga Kuba, të cilët ilegalisht kishin hyrë në vendin tonë. Në bashkëpunim me Prokurorinë Publike, shtetasit serb janë arrestuar dhe ndaj tyre do të ngritët padi adekuate, derisa migrantët janë dërguar në qendrën transitore “Vinojug” në Gjevgjeli.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1744

Bumçi akuza Ramës: Qëndrimet e tij dobësuan Kosovën, e izoloi me Ballkanin e Hapur

IMG_1737

Fushatë me fotomontazhe ndaj gazetarëve Buzhala, Kabashi dhe Hamidi, reagon AGK

IMG_1736

Guxo: Mbështesim qëndrimin e institucioneve të Kosovës, kryetarët e komunave duhet të punojnë nga zyrat!

Ramush-Haradinaj-5

Haradinaj: Kurti paraqet rrezik për vendin, të largohet menjëherë nga Qeveria

policia-maqedonise-598x330

Aksident në rrugën Tetovë-Shkup, lëndohen pesë persona

Kurti-Bruksel

Kurti: SHBA, partner kyç pavarësisht dallimeve në qasje

tome-gashi

Gashi: Njëri nga arrestuarit në Veri është gjeneral serb…

IMG_1732

Kryeministri Kurti sot duhet mbështetur më shumë se asnjëherë!

Aksidenti-600x360

Aksident tragjik në rrugën Kërçovë – Ohër, një i vdekur dhe disa të lënduar

INFO

NA NDIQ