Arrestohen dy persona në Tetovë për zhvatje të parave

Iliria News Agency
Iliria News Agency

7 Shkurt, 2023

Sektori për Punë të Brendshme në Tetovë ka arrestuar 33-vjeçarin Z.D. nga Reçica e Madhe dhe 60-vjeçarin J.A. nga fshati Pirok i Tetovës pasi të njëjtit dyshohen se kanë zhvatur 18.630 euro nga një person, të cilin e kanë shantazhuar se do t’i publikojnë fotografi kompromituese.

“Sipas raportit, Z.D. në disa raste ka organizuar dërgimin e parave përmes J.A., një shofer taksie.

Përkatësisht, ai e ka telefonuar viktimën dhe i ka thënë që paratë t’ia dorëzojë J.A., i cili më pas ia ka dorëzuar.

E njëjta gjë është bërë edhe dje, kur të dy janë kapur nga efektivët e policisë teksa po dorëzonin paratë. Z.D. është ndaluar në stacion dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tyre do të bëhet kallëzim përkatës”, thonë nga MPB.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

daniel server

Serwer: Për situatën në veri, SHBA po mbështet 100% Serbinë

sulmi gazetaret

Kush janë sulmuesit e gazetarëve në veriun e Kosovës? (FOTO)

benzema

Benzema, ofertë nga Arabia Saudite, do të fitojë sa Ronaldo

IMG_1707

Mexhiti: Fraksionit të BDI-së po i bashkangjiten profesionistët e anashkaluar nga partia

Kurti Blinken

Kurti për The Guardian: Deklarata e Blinkenit ishte e padrejtë, e gabuar dhe shumë naive

pdk memli

PDK: Kryeministri Kurti po rrezikon raportet e Kosovës me SHBA-të, të ndryshojë urgjentisht qasjen

ahmeti

Shpend Ahmeti: Asnjë helikopter s’e ka shteti i Kosovës në rast të ndonjë krize

hovenier

Del transkripti i plotë: Hovenier foli për sanksionet e ShBA-së, tregoi se kush e mori vendimin për përjashtimin e Kosovës nga “Defender Europe 23”

spahiu

Spahiu: Kosova nuk duhet tërhiqet, është betejë për flamurin

INFO

NA NDIQ