Arrestohen dy persona nga Gostivari, dyshohen për vjedhje

Iliria News Agency
Iliria News Agency

10 Mars, 2023

Me datë 09.03.2023 rreth orës 21:45 në fshatin Negotinë të Gostivarit, zyrtarë policorë të SPB Tetovë – Departamenti për Punë të Brendshme Gostivar, kanë privuar nga liria 27-vjeçarin F.H. dhe një të mitur nga ky fshat.

“Ata dyshohet se kanë kryer një vjedhje të rëndë më 08.03.2023 në një magazinë të një zyre dentare në fshat, në pronësi të I.H.(62).

Tek F.H. janë gjetur dhe konfiskuar disa nga sendet me origjinë nga vjedhja”.

“Të dy janë ndaluar në Stacionin Policor të Gostivarit dhe pas zbardhjes së plotë të rastit do të vijojnë raportet përkatëse”, thonë nga MPB Maqedoni.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vjosa

Osmani: S’kam plan të takohem me Vuçiqin, Serbia vazhdimisht ka shërbyer si satelit i Rusisë

zelenski-macron-makron

Macron thotë se lufta në Ukrainë është në një “moment të rëndësishëm”

gjobaa

183 gjoba në Shkup, 55 për tejkalim të shpejtësisë

shkupi

Turqia dhe Maqedonia, shpenzime më të ulëta për jetesë në Evropë

bit-pazar

Sot ndërpritet masa e Qeverisë për ngrirje të çmimeve

rron gjinovci

VIDEO/Gjinovci: Mendësia feudale jo vetëm në Kosovë, paramendoni Ali Ahmeti selinë e ka në një katund në Tetovë

mesiq stipe mesic

Mesiq: Nëse dikush mendon se Kosova mund të kthehet me luftë, ai është një i humbur

policia kosoves

Thirrja e dyshimtë për marshim drejt veriut, Policia – qytetarëve: Mos bini pre

vucic

Momenti kur gazetarja e CNN i drejtohet herë Vuçiqit: A e njihni Kosovën si shtet të pavarur dhe sovran?

INFO

NA NDIQ