Arrestohen dy plaçkitës të kapur menjëherë pas kryerjes së veprës penale

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/01/2022

Sot (14.01.2022) në ora 05:20 minuta në aksion të përbashkët të nëpunësve policorë të pikës policore të aksionit operativ ”Refleksi”, moto patrulla e Njësisë Policore Petrovec dhe nëpunës policorë të Njësitit të Policisë Intervenuese pranë SPB Shkup në rajonin e f. Katllanovë nga liria i kanë privuar M.M. (22) dhe K.R. (25) të dy nga Shkupi. Ata, njëzet minuta më herët, në pikën e karburantit në rrugën lokale f. ‘Rzhnicë-f. Katllanovë me anë të kërcënimit me thikë nga i punësuari kanë marrë një çantë me mjete në të holla nga qarkullimi ditor. Te personat janë gjetur dhe sekuestruar mjetet në të holla dhe thika e cila është shfrytëzuar gjatë kryerjes së veprës penale. Ata janë arrestuar në stacion policor dhe në koordinim me Prokuror Publik, pas dokumentimit të rastit kundër tyre do të parashtrohet kallëzim përkatës.

TË FUNDIT
58 minuta
Taravari tregon se si do të punohet në qeverinë e re
6 orë
Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI
9 orë
Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë
9 orë
Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)
9 orë
Rusia sulmon një qendër tregtare në Kharkiv, 12 persona humbin jetën, mbi 40 të tjerë plagosen

ME TE LEXUARA

24 orë
Nano Ruzhin: Mandatari pa vizion të qartë
1 ditë
Maqedoni, mbi 12 mijë qytetarë këtë fundjavë për pushime në Greqi
9 orë
Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)
1 ditë
“Lionel Messi ka prejardhje arbëreshe”, historiani befason me deklaratat e tij (VIDEO)
24 orë
Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)
1 ditë
Vuçiq i dëshpëruar se pse Maqedonia votoi për Rezolutën për gjenocidin serb në Srebrenicë
9 orë
Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

LEXO MË SHUMË

arben taravari

Taravari tregon se si do të punohet në qeverinë e re

Dimitar-Apasiev-007-scaled

Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

fronti evropian

Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

nexhmedin spahiu

Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)

ukraine

Rusia sulmon një qendër tregtare në Kharkiv, 12 persona humbin jetën, mbi 40 të tjerë plagosen

edi rama

Rama sot takim me shqiptarët në Milano: Vallja e dytë kuqezi në Europë

grupi banjska radojcici

Zyrtarë të KFOR-it negociuan për tërheqjen e sulmuesve në Banjskë, zbardhet dokumenti

Maksim Dimitrievski

Formimi i Qeverisë, ZNAM kërkon më shumë ministri

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ