Arrestohen dy shqiptarë në Kroaci, u kapën me heroinë (VIDEO)

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

12/01/2023

Dy shtetas shqiptarë janë arrestuar më 10 janar në Kroaci.

Ata janë kapur me mbi 11 kilogramë drogë të llojit “heroine”, vlera e së cilës është mbi gjysmë milioni euro.

Sipas mediave kroate ata e kishin fshehur drogën në veturë, por që ishte zbuluar nga qeni i policisë.

Nga ana e autoriteteve u konstatua se dy shqiptarët hyjnë nga kufiri me Malin e Zi.

Synimi i tyre ishte që “heroinën” ta transportonin nga Shqipëria për në tregun e Evropës Perëndimore.

TË FUNDIT
8 orë
Kurti me kandidatët e PVD-së nga Lugina e Preshevës në Prishtinë: Të dielën votoni për ndryshimin!
10 orë
Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja
10 orë
Mbi 200 mijë të huaj morën shtetësi gjermane gjatë 2023, ja sa nga Maqedonia e Veriut
11 orë
Hagë, trupi gjykues me urdhra për përshpejtimin e nxjerrjes së provave në rastin Thaçi dhe të tjerët
12 orë
VLEN do të shndërrohet në një parti politike?! Kush do të jetë kryetar i partisë?

ME TE LEXUARA

17 orë
Kasami: Po finalizohet marrëveshja për ministrat dhe zv/ministrat
17 orë
Ahmeti porosi Mickoskit: Nuk na dridhet qerpiku sepse jemi në të drejtë
15 orë
Ja në cilat komuna të Maqedonisë së Veriut do të ketë zgjedhje të parakohshme komunale
13 orë
Uji në Kumanovë prej sot mund të pihet
1 ditë
Osmani uron Gashin: Shqiptarët e RMV-së kanë luajtur rol kyç në shtetformim

LEXO MË SHUMË

albin kurti prishtine

Kurti me kandidatët e PVD-së nga Lugina e Preshevës në Prishtinë: Të dielën votoni për ndryshimin!

qeveria-750x430

Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

pasaporta-gjermane

Mbi 200 mijë të huaj morën shtetësi gjermane gjatë 2023, ja sa nga Maqedonia e Veriut

thaci-krasniqi-veseli-hage-selimi-specialja

Hagë, trupi gjykues me urdhra për përshpejtimin e nxjerrjes së provave në rastin Thaçi dhe të tjerët

vlen gashi kasami mexhiti taravari

VLEN do të shndërrohet në një parti politike?! Kush do të jetë kryetar i partisë?

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Trump “godet” Putinin, thotë se do ta bombardonte Rusinë!

cezme-uji

Uji në Kumanovë prej sot mund të pihet

zgjedhjet-maqedoni

Ja në cilat komuna të Maqedonisë së Veriut do të ketë zgjedhje të parakohshme komunale

IMG_2534

Ahmeti porosi Mickoskit: Nuk na dridhet qerpiku sepse jemi në të drejtë

INFO

NA NDIQ