Arrestohen dy shtetas të Kosovës në Maqedoni, kapen duke transportuar emigrantë nga Siria

INA
INA

02/11/2023

Në orët e para të ditës së sotme në rajonin e Gjevgjelisë janë arrestuar dy shtetas të Kosovës, shkruan TV21. Nga MPB bëjnë të ditur se të rinjtë nga Kosova janë kapur duke transportuar ilegalisht emigrantë nga Siria.

“Më datë 02.11.2023 rreth orës 01.30 në hyrje të fshatit Prdejci të Gjevgjeli, zyrtarë policorë nga Stacioni Policor për Kalim Kufitar dhe Vëzhgim Kufitar “Bogorodicë” kanë privuar nga liria G.Z.(20) dhe D.M.(19), të dy nga Kosova. Gjatë kontrollit në automjetin “Volkswagen Turan” me targa kombtare të Kosovës, i cili drejtohet nga Z.G., ndërsa pasagjer ishte M.D., janë gjetur shtatë emigrantë nga Siria”, thonë nga MPB./tv21.tv

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ora

Doganat e Maqedonisë parandalojnë kontrabandim të 84 orëve Casio dhe 7.560 copë bizhuteri

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Babai takon Naim Murselin në burg: Djali im nuk ka ditur gjë për vrasjen e Liridonës atë natë

liridona

Fëmijët e Liridonës merren nën kujdestarinë e shtetit suedez

punetor

Demolli: Pas janarit vështirë se do të gjenden punëtorë me pagë 600 euro

moti

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

pacolli pasuria

Pacolli akuzon “disa njerëz” se po tentojnë ta ngatërrojnë publikun rreth vrasjes së Liridonës

liridona

Publikohet video nga restoranti ku Naimi i çoi fëmijët dhe Liridonën pak para vrasjes

granit plavaa

Videoja e Granit Plavës, i dyshuari për ekzekutimin e Liridonës, kur hyn në restorant

Screenshot_2023-12-09-19-38-51-489_com.android.chrome-edit

Ky është personi i katërt që u arrestua sot për vrasjen e Liridona Ademajt

INFO

NA NDIQ