Arrestohen katër persona në Shkup, dyshohen për mashtrim doganor

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

26/01/2022

MPB njofton se dje janë arrestuar katër persona në Shkup, për shkak të dyshimit se kanë fshehur mallrat të cilat janë lëndë e tregtisë ilegale dhe mashtrimit doganor.

“Gjatë ditës së djeshme diku rreth orës 15:00 në rrugën “69”, në afërsi të Stacionit hekurudhor në Shkup, policia ka privuar nga liria katër persona: Xh.A. (43), A.B. (32), R.R. (550 dhe G.B. (44), që të gjithë nga Shkupi, sepse tek ta është gjetur dhe konfiskuar një sasi e mallrave të ndryshme pa dokumentacionin përkatës”, njoftojnë nga MPB.

Personat në fjalë, shtojnë nga MPB, u ndaluan për shkak të dyshimit se kanë fshehur mallrat të cilat janë lëndë e tregtisë ilegale dhe mashtrimit doganor. Pas dokumentimit të plotë të rastit, ndaj tyre do të ngritët padi adekuate.

TË FUNDIT
50 minuta
Rezolutat e Ali Ahmetit janë të vonuara
2 orë
BE ndan ndihmë 13 milionë euro për ushtrinë shqiptare
3 orë
Sa para po harxhohen për dasma?!
4 orë
“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)
4 orë
Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Shahini: Ja pse sivjet turistët nga Kosova s’po e zgjedhin Shqipërinë
8 orë
Nga mesnata çmime të reja të naftës në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion
50 minuta
Rezolutat e Ali Ahmetit janë të vonuara
2 ditë
Incidenti në Pensilvani ku u plagos ish-Presidenti Trump, dyshohet për një të vdekur

LEXO MË SHUMË

Arsim sinani

Rezolutat e Ali Ahmetit janë të vonuara

ushtria shqiptare

BE ndan ndihmë 13 milionë euro për ushtrinë shqiptare

dasma

Sa para po harxhohen për dasma?!

arben taravari

“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)

Komuna-e-Tetoves-5

Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë

hakim musa besar durmishi

Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës

Fatmir Dehari

Koalicioni i BDI-së me turqit, boshnjakët dhe romët, Dehari: Strategji e qëlluar, si asnjëherë më parë u arrit fitore e madhe

Spitali_tetove-780x470-2

Spitali klinik i Tetovës me drejtor të ri (FOTO)

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Dy të tretat e nxënësve të ardhshëm të shkollave të mesme u regjistruan në shkollat ​​profesionale

INFO

NA NDIQ