Arrestohen nënë e bir në Tiranë, vodhën afro 120 mijë euro në banesën ku gruaja punonte si pastruese

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

07/01/2023

Nënë e bir janë arrestuar këtë të shtunë në Tiranë, pasi akuzohen se kan vjedhur banesën në të cilën gruaja punonte në të kaluarën si punonjëse e mirëmbajtjes.

Unifromat blu bëjnë me dije se nënë e birë vodhën në banesën në Tiranë, shuma të konsiderueshme parash dhe sende me vlerë që arrijnë në vlerë totale, rreth 120 mijë euro.

Të arrestuarit janë Rozeta Dobri, 49 vjeçe dhe Havier Dobri., 23 vjeç (nënë e bir), të dy banues në Tiranë.

Gjatë kontrollit të banesës së shtetasve të arrestuar, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale, 58 150 euro, 7000 dollarë, 368 000 lekë të rinj, sende me vlerë (aksesorë floriri), 3 automjete, 2 prej tyre të blera nga paratë e vjedhura, si dhe veshje të përdorura gjatë kryerjes së kësaj veprimtarie.

Nga provat e siguruara në kuadër të këtij operacioni, rezultoi se gjatë periudhës që shtetasja R. D. ka qenë e punësuar për mirëmbajtjen e një banese në rrugën e Kosovarëve, kjo shtetase, në bashkëpunim me shtetasin H. D. (djali i saj), ka vjedhur në këtë banesë, shuma të konsiderueshme parash dhe sende me vlerë, të cilat arrijnë në vlerë totale, rreth 120 mijë euro.

TË FUNDIT
24 orë
Filloi sezoni turistik, policia shqiptare do jetë me orare shtesë
1 ditë
Pse e kërcënoi Shqipëria Maqedoninë gjatë luftës së Kosovës? Tregon Pandeli Majko
2 ditë
Bashkëshortja e Ilir Metes, Monika Kryemadhi, pesë orë rresht është marrë në pyetje nga SPAK-u, në Tiranë
3 ditë
Arrestohet në Dubai shqiptari i shumëkërkuar
4 ditë
Lorik Cana në përkrahje të Shqipërisë, pjesëmarrës në ndeshjen me Italinë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Pse e kërcënoi Shqipëria Maqedoninë gjatë luftës së Kosovës? Tregon Pandeli Majko
24 orë
Filloi sezoni turistik, policia shqiptare do jetë me orare shtesë

LEXO MË SHUMË

policia-shqiperi shqiptare

Filloi sezoni turistik, policia shqiptare do jetë me orare shtesë

majko

Pse e kërcënoi Shqipëria Maqedoninë gjatë luftës së Kosovës? Tregon Pandeli Majko

Monika-Kryemadhi-LSI

Bashkëshortja e Ilir Metes, Monika Kryemadhi, pesë orë rresht është marrë në pyetje nga SPAK-u, në Tiranë

Dubai Police Patrol, Dubai, UAE.

Arrestohet në Dubai shqiptari i shumëkërkuar

Lorik Cana

Lorik Cana në përkrahje të Shqipërisë, pjesëmarrës në ndeshjen me Italinë

edi-rama

“I poshtër, edhe në det futet me shall” – Edi Ramës i publikohet intervista ku e shante Rugovën

sali berisha

Sali Berisha kryetari zyrtar i PD

basha berisha

Berisha apo Basha, e ardhmja e opozitës sot në dorën e gjykatës, shqyrton çështjen në themel

Spartak Ngjela

Ja nga kush po drejtohet konflikti Rama-Kurti

INFO

NA NDIQ