Arrestohen persona nga Haraçina dhe Breza, kapen duke prerë ilegalisht dru në tokë shtetërore

Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/05/2023

MPB bën të ditur se kgjatë ditës së djeshme në vendin e quajtur “Ramni” në Çuçer Sandevë ka arrestuar dy persona, njëri nga Haraçina e tjetri nga Breza, përcjell TV21. Të njëjtit janë kapur duke prerë dru pa leje.

“Janë privuar nga liria K.J.(19) nga fshati Brezë i Shkupit dhe O.Sh.(27) nga fshati Haraçinë, Shkup. Ata janë kapur me dy automjete për ngarkim gjatë prerjes pa leje të druve të zjarrit në tokë shtetërore”

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

reuten

Reuten: Sanksionuam Kosovën, jo agresorin – duhen hapa ndaj Vuçiqit e Dodikut

stevo-pendarovskiii-780x470-1

Pendarovski: Do të anëtarsohem në VMRO-DPMNE nëse do të arrijnë që maqedonasit t’i përfshijnë në Kushtetutën bullgare

IMG_9497

Kongresi i LSDM zyrtarizoi kandidaturën e Pendarovskit për president

IMG_9496

IPIS demanton: Nuk kemi bërë anketë që u shpërnda sot

IMG_9478

Pritja e Taravarit në Strugë në hapjen e shtabit zgjedhor (Video)

IMG_9479

Selimi: Ndihma e shpejt në Shkup për herë të parë me shef shqiptar

David-Philips

Serbët le të shkojnë në Serbi, nëse duan të përdorin dinarin, thotë ish-zyrtari amerikan

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI me kandidatë për deputetë në njësitë 3 dhe 4, ja emrat?

Ilir-Demiri-921x614

Demiri: nuk do të ketë incizime pa radhë, terminet për rezonancë magnetike do të publikohen në “Termini im”

INFO

NA NDIQ