Arrestohen policët malazez që dhunuan Petraq Milon (VIDEO)

Iliria News Agency
Iliria News Agency

22/02/2023

Vetëm një ditë pas publikimit të videos së re ku shfaqet anëtari kryesisë së Partisë së Lirisë, Petraq Milo teksa dhunohet nga punonjësit e doganore të Muriqanit, dy policë malazezë kanë rënë në pranga.

Referuar mediave të shtetit fqinj, Prokuroria e Ulqinit ka lëshuar urdhër-arresti për dy efektivët, Nemanja Boljeviç dhe Dragan Shqekiç.

Këta të fundit dyshohet të jenë autorë të atij veprimi të paprecedentë ndaj ish-keshilltarit të Presidentit të ndodhur më 15 Janar në pikën kufitare Sukobinë-Muriqan.

Në pamjet e bëra virale të dy punonjësit e policisë malazeze shfaqen teksa tentojnë të nxjerrin me forcë nga makina Petraq Milon, madje dhe e dhunojnë atë në sy të familjes së tij.

Ngjarja e regjistruar 1 muaj më parë, nxiti shumë reagim nga zyrtarët e Malit të Zi dhe partitë paralamentare.

Mes tyre ishte dhe Kryeministri në detyrë, Dritan Abazoviç i cili ndër të tjera tha se për ngjarjen në fjalë janë marrë masa menjëherë pasi efektivët e policisë kanë kryer veprime përtej kompentencave të tyre./ Tv Klan

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Kurti Greqi

Kosova i kërkon BE-së heqjen e masave: Ne i kemi përmbushur kërkesat tuaja!

vucic

A do të shpallet Serbia shtet gjenocidal? “Misioni” i Vuçiç në OKB

Sali Berisha

Berisha, për “RAI 3”: Nuk akuzohem për korrupsion, jam nën hetim për arsye politike

kandidatet president maqedoni zgjedhjet

Dita e fundit e fushatës për zgjedhjet presidenciale, në mesnatë heshtja zgjedhore

zgjedhje maqedoni

Diaspora nesër voton, ja sa janë paraqitur edhe pse atje ditë pune

shtabi vlen

Demolohet shtabi i VLEN në Lagjen e Trimave në Kumanovë

ulqin

VOA : Ulqini pret me shpresë urën që e lidh me Shkodrën

Ivana Stradner

Stradner: Rusia dëshiron të hapë një front të dytë në Ballkan, tash me temën e gjenocidit në Srebrenicë

Vjosa Osmani

Këshilli i Sigurimit në OKB diskuton sot për Kosovën, Osmani përballet me Vuçiç

INFO

NA NDIQ