Arrestohet 20-vjeçari nga Shkupi, i konfiskohet një pistoletë

INA
INA

25/07/2023

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton se pak pas mesnate ka privuar nga liria 20 vjeçarin Ç.Sh. nga Shkupi, tek i cili është gjetur dhe konfiskuar një pistoletë dhe municion.

“Sot (25.07.2023) rreth orës 01:35 në rrugën “Alija Avdovic” në Shkup, zyrtarë policorë kanë privuar nga liria personin Ç.Sh.(20) nga Shkupi. Gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin “Mercedes” me targa të Shkupit, të cilin e drejtonte ai, është gjetur dhe konfiskuar një pistoletë tip “Ekol” me kornizë të zbrazët dhe fishekë të kalibrit 9 mm. Personi u ndalua në stacionin policorë dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tij do të ngritët padi adekuate”, thuhet në njoftimin e policisë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

azir aliu

Ministri Azir Aliu sjell 5 ligje të rëndësishme për reformën në administratë dhe transformimin digjital

kuvendi shqiptar kaos zjarr

Sali Berisha përjashtohet nga Kuvendi për 10 ditë bashkë me pesë deputetë të tjerë

Palevski palco

Së shpejti do të bëhet ekstradimi i Palevskit/ Do të qëndrojnë në paraburgim në Turqi deri sa t’i dorëzohet RMV-së

foto-autostrada-korridori-8

Shpronësohen 45 parcela përgjatë Korridorit 8/ Grubi: Projekti do të realizohet sipas dinamikës së paraparë

Naim Murseli foto me Behgjet Pacollin

“Zoti e vendos fatin e secilit”, – çfarë kishte rrëfyer Naim Murseli për sëmundjen dhe raportin me Pacollin

paraburgim-1

Maqedonia pa bazë ligjore për dënimin me vdekje, burgimi i përjetshëm mbetet dënimi më i lartë

cigar-elektronike1

Shifra shqetësuese për duhanpirjen te minorenët/ 12,4% nga mosha 13 deri 15 vjeç konsumojnë duhan

artan grubi

Grubi: Do të mbulohen shpenzimet e rrugës për administratën shtetërore në vlerë prej 50%

vrasja ekuador remzi azemi

Vrasja në Ekuador e shqiptarit, arrestohet në Maqedoni i shumëkërkuari

INFO

NA NDIQ