Arrestohet 21-vjeçari nga Hasanbegu i Shkupit, dyshohet se bashkë me një fëmijë kanë grabitur një automjet të mallrave

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

09/01/2023

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se sot kanë privuar nga liria dy persona nga Shkupi, pasi të njëjtit dyshohen se kanë grabitur shoferin e një automjeti të mallrave, dhe kanë vjedhur automjetin në të cilin kishte produkte, përcjell TV21. Nga MPB thonë se bëhet fjalë për një 21-vjeçar nga Hasanbegu i Shkupit dhe një tjetër person, i cili është i mitur.

“Sot (09.01.2023) në Shkup, zyrtarë policorë të Njësisë së Policisë për Intervenim pranë SPB-Shkup kanë privuar nga liria A.G.(21) nga fshati Hasanbeg i Shkupit dhe një 16-vjeçar nga Shkupi. Ata dyshohen se rreth orës 10:10 para një objekti të shitjes në rrugën “Zheglane” kanë kryer grabitje nga automjeti “Peugeot Boxer”, në pronësi të një kompanie. Përkatësisht, ata para objektit, me kërcënim ndaj të punësuarit, distributorit A.Sh.(39) nga Shkupi kanë marrë paratë nga qarkullimi ditorë, me çka janë larguar me veturën “Peugeot Boxer” dhe në fshatin Stajkovc, një pjesë të produketeve i kanë transferuar në një automjet tjetër, por shpejt janë kapur dhe janë ndaluar”, thonë nga MPB.

TË FUNDIT
42 minuta
Kosova, zyrtarisht në agjendën e AP të NATO-s
45 minuta
Maqedonia e Veriut në mesin e 38 vendeve bashkësponsor për rezolutën e gjenocidit në Srebrenicë
51 minuta
Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore, nuk e njoh Boro Stojçevin
3 orë
Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji
4 orë
Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”

ME TE LEXUARA

1 ditë
Milloshoski: Pas negociatave me VLEN-in për formimin e qeverisë, do të hapet mundësia për bisedime me ZNAM-in
12 orë
Protestë e të punësuarve të Postës
1 ditë
Krimi i organizuar/ Dy persona dyshohen për rryshfet – paraburgim për Gjykatësin e Supremes?!
8 orë
OEMVP mbështet kandidaturën e Muharrem Salihut për Parlamentin Evropian
1 ditë
30 ditë paraburgim për gjykatësin Georgiev, kërkohen masa kujdesi për Memetin
4 orë
Korrupsioni "pret" pyjet në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Mitsotakis: Politikat e udhëheqësisë së re në RMV janë provokative dhe joligjore
11 orë
Gazetari serb: Në Amerikë, Vuçiqi e luan rolin e tij të preferuar – viktimën, ra në radar për herë të 100-të
1 ditë
Terroristët e sulmit në Banjskë enden të lirë, festojnë në Beograd me këngë nacionaliste

LEXO MË SHUMË

spiunim-bullgari-nato

Kosova, zyrtarisht në agjendën e AP të NATO-s

okb

Maqedonia e Veriut në mesin e 38 vendeve bashkësponsor për rezolutën e gjenocidit në Srebrenicë

ixhet memeti

Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore, nuk e njoh Boro Stojçevin

burgu-idrizove

Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji

0-ballina-2-1

Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”

pyje

Korrupsioni “pret” pyjet në Maqedoninë e Veriut

hristijan mickoski

Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike

ixhet memeti

Memeti ende nuk ka dalë para gjykatësit hetues – Profili i tij ndër më i larti i një juristi në Maqedoni të Veriut

fature-market

Vazhdon abuzimi me çmimet, kryesisht në produktet ushqimore

INFO

NA NDIQ