Arrestohet 35 vjeçari nga Tetova që po kërkohej me fletëarrest

ina-online
ina-online

18/03/2024

Policia e Tetovës dje rreth orës 14:30 kanë ndaluar në rrugën lokale për në fshatin Trebosh të Tetovës, 35-vjeçarin me inicialet M.A. nga Treboshi. Ai po kërkohej me urdhër qendror në bazë të vendimit të gjykatës për të vuajtur dënimin me një vit burg për kryerjen e veprës “veprim të rëndë kundër sigurisë së njerëzve dhe pronës në trafik” të dënueshëm sipas nenit 300 të Kodit Penal.

Personi është dërguar në burgun e Tetovës për vuajtje të dënimit.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

sport vlen

Sport dhe bashkëbisedim me rininë, Taravari dhe liderët e VLEN-it në Saraj (VIDEO)

INFO

NA NDIQ