Arrestohet 38-vjeçari nga Mateçi i Likovës! Vodhi targat e një veture në Shkup

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

01/02/2022

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se është arrestuar një kumanovarë i cili ka marrë targat e një veture në Shkup, dhe të njëjtat i ka vendosur në veturën e tij, përcjell T21. Nga MPB thonë se i njëjti është arrestuar ndërsa i është konfiskuar vetura dhe targat e veturës.

“Me datë 31.01.2022 në ora 17.05 në rrugën “11 Nëntori” në Kumanovë, zyrtarë policorë nga SPB Kumanovë kanë arrestuar B.R. (38) nga fshati Mateç, Komuna e Likovës. Ai dyshohet se në zonën e Shkupit ka vjedhur targa nga automjeti “Opel Vectra”, në pronësi të M.Q. nga Shkupi dhe i ka vendosur në automjetin tip “Volvo”, për të cilin nuk ka pasur dokumentacion të rregullt”, theksojnë nga MPB.

TË FUNDIT
12 orë
VMRO dhe VLEN vazhdojnë në ndarjen e "kulaçit" qeveritar, në tryezë edhe dogana, MEPSO dhe Ndërmarrja e Rrugëve
12 orë
Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)
13 orë
Nano Ruzhin: Mandatari pa vizion të qartë
13 orë
Maqedonia e Veriut në hall për gjykatës, qytetarët me vite kërkojnë epilog për lëndët tyre
13 orë
Fronti Evropian parashtron ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

ME TE LEXUARA

14 orë
“Lionel Messi ka prejardhje arbëreshe”, historiani befason me deklaratat e tij (VIDEO)
12 orë
Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)
22 orë
Vuçiq i dëshpëruar se pse Maqedonia votoi për Rezolutën për gjenocidin serb në Srebrenicë
14 orë
Grenelli i kishte propozuar Trumpit që ta vizitojë Thaçin në Hagë, e zbulon media ndërkombëtare
12 orë
VMRO dhe VLEN vazhdojnë në ndarjen e "kulaçit" qeveritar, në tryezë edhe dogana, MEPSO dhe Ndërmarrja e Rrugëve

LEXO MË SHUMË

vmro vlen negociata

VMRO dhe VLEN vazhdojnë në ndarjen e “kulaçit” qeveritar, në tryezë edhe dogana, MEPSO dhe Ndërmarrja e Rrugëve

makine elektrike studentet

Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)

nano ruzin

Nano Ruzhin: Mandatari pa vizion të qartë

Drejtesi gjyqi prokurori

Maqedonia e Veriut në hall për gjykatës, qytetarët me vite kërkojnë epilog për lëndët tyre

fronti evropian

Fronti Evropian parashtron ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

digital sherbime digjitale

Ekspertët, digjitalizimi në Maqedoni është i domosdoshëm jo vetëm për anëtarësim në BE, por edhe për zhvillimin ekonomik

nena nga sllupcani

Ditën kur mbushi 17 vite granata ia mori jetën Jonuz Zymberit (VIDEO)

ismail jahoski jaoski ali ahmeti

Kompania e deputetit të BDI-së me 35 milionë euro nga tenderët e fituar nga shteti (FOTO)

tito josip broz

Festohet ditëlindja e “shokut Tito” në Maqedoni, prezantuan edhe shqiptarë!

INFO

NA NDIQ