Arrestohet 39-vjeçari shqiptar që “tmerroi” Italinë, dogji 9 makina

0

Duket se pakënaqësitë për mospagesë pas punës që kishte bërë, rivalitet dhe xhelozi, ishin arsyet që çuan në djegien e 9 makinave nga një shqiptar, një vit më parë në San Benedetto del Torno.

Pas një viti policia arriti që të zbardhte dinamikën e kësaj ngjarjeje të rëndë, e cila fatmirësisht përfundoi pa të lënduar, teksa është vënë në pranga shqiptari me inicialet S.K., 39 vjeç.

Ngjarja u pasqyrua gjerësisht në mediat italiane në atë periudhë, ndërsa paniku tek qytetarët ishte i madh, duke shprehur pasiguri dhe frikë.