Arrestohet 45 vjeçari nga Shkupi, dërgohet në burg për vuajtje të dënimit

INA
INA

04/10/2023

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton se gjatë ditës së sotme në ora 10:50 minuta në rrugën “383” në afërsi të Bit Pazarit në Shkup, zyrtarët policor kanë privuar nga liria 45 vjeçarin A.E. nga Shkupi. Personi në fjalë sipas njoftimit të policisë kërkohej me fletarrestim qendror të lëshuar nga Gjykata Penale – Shkup, për vuajtje të dënimit me burg prej një viti, për veprën penale “vjedhje”.

A.E. është dërguar në stacionin policorë të Bit Pazarit për procedurë të mëtejme, pas çka pritet të dërgohet në burg për vuajtje të dënimit. /Alsat.mk

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Arbnor-Maliqi-LD-1130x635-1

LD: Mos nënçmohen studentët

Naim Murseli foto me Behgjet Pacollin

“Prokuroria do hetojë lidhjet e tij me Pacollin”, eksperti: Divorci dhe transaksionet, çfarë fsheh Naim Murseli

LEN lidhja evropiane per ndryshim

LEN kërkon nga pushteti përgjigje: A është i përfshirë Lupço Palevski edhe në organizimin e rastit të montuar “Monstra”?!

besa

Lulzime Ameti: Vendbanimet shqiptare pa autostrada, Qeveria prioritet kazinot

kufi-bllace

Vikendi i zgjatur, shkakton kolona kilometërshe në kufirin e “Bllacës”

Talat Xhaferi

Xhaferi: Festat kombëtare na tregojnë se duhet të ruhet trashigimia shpirtërore

Carshia-e-Shkupit

Maqedoni/Hoxhallarët para politikanëve, besim i ulët në institucionet e shtetit

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Vrasja e Liridonës, paralajmëron Kerquku: Dikush është në siklet të madh, të bëhen sytë katër

grabitja

Arrestohet shkupjani që grabiti një barnatore në Shkup

INFO

NA NDIQ