Arrestohet e punësuara në spitalin “Nënë Tereza” në Shkup, merrte ilaçe nga klinika ku punonte

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

01/03/2023

Një punonjëse shëndetësore në Klinikën “Nënë Tereza” në Shkup është arrestuar pasi e njëjta ka marrë ilaçe nga Klinika ku po punonte, përcjell TV21. Nga MPB bëjnë të ditur se me 28-vjeçaren A.O. është realizuar bisedë zyrtare dhe se pas dokumentimit të plot të rastit, ndsaj sa do të bëhet kallëzim përkatës.

“Gjatë kontrollit në automjetin e saj “Reno Clio” me targa të Shkupit, i janë gjetur ilaçe në formë ampule që i ishin besuar dhe për të cilën ishte përgjegjëse në Klinikën ku ishte e punësuar. Sendet i janë konfiskuar dhe i janë kthyer personit përgjegjës në Klinikë”, thonë mes tjerash nga MPB./tv21.tv

TË FUNDIT
28 minuta
“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë
2 orë
Shahini: Ja pse sivjet turistët nga Kosova s’po e zgjedhin Shqipërinë
2 orë
Pritjet kufitare, ja sa po pritet në Tabanoc dhe Bogorodicë
2 orë
Rama dhe Kurti reagojnë për tentim atentatin “e tmerrshëm” ndaj Trumpit
2 orë
Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë

ME TE LEXUARA

24 orë
Memedi: Janë ndërmarrë masat për rastin e foshnjes 4 muajshe, do ketë përgjegjësi
21 orë
Sindikata e Gazetarëve të RMV-së: Ndalini konferencat për media në ambient të hapur në mes të valës së të nxehtit
3 orë
Biden flet për sulmin me armë ndaj Trump
22 orë
Fari Hiseni nga LD: BDI në foltore e paraqet veten si shqiponjë, ndërsa në negociata bëhet një kanarinë
21 orë
Dorëhiqet drejtoresha e Akademisë për Gjykatës dhe Prokurorë, shkak presioni politik

LEXO MË SHUMË

IMG_4340

“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë

Agim shahini

Shahini: Ja pse sivjet turistët nga Kosova s’po e zgjedhin Shqipërinë

IMG_4341

Pritjet kufitare, ja sa po pritet në Tabanoc dhe Bogorodicë

trump sulm

Rama dhe Kurti reagojnë për tentim atentatin “e tmerrshëm” ndaj Trumpit

BDI Ali Ahmeti

Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë

Snajper trump

Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)

biden trump

Biden flet për sulmin me armë ndaj Trump

trump sulm

FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!

moti Vapa nxehti temperaturat

Mot me diell dhe temperatura deri në 42 gradë Celsius

INFO

NA NDIQ