Arrestohet i dyshuari për plagosjen e dy personave në Shtërpcë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

06/01/2023

(E plotësuar) Është arrestuar i dyshuari për plagosjen e dy personave në fshatin Drajkovc të Shtërpcës. Reagimi i policisë rajonale të Ferizajt ka qenë i menjëhershëm dhe është arritur që i dyshuari të vihet nën pranga vetëm pak orë pas ngjarjes.

“Pas një pune intenzive hetimore, grumbullimit të informacioneve në terren është identifikuar e më pas është arrestuar i dyshuari A.K. (Mashkull/Kosovar) i moshës 33-vjeçare”, ka njoftuar policia.

Sipas njoftimit i dyshuari është shoqëruar në Policinë Rajonale të Ferizajt për veprime tjera hetimore.

Plagosen dy persona në Shtërpcë

Dy persona janë plagosur, të premten, në orët e pasditës në fshatin Drajkovc të Shtërpcës nga persona tash për tash të panjohur, ka njoftuar Policia e Kosovës.

“Sot, datë 06.01.2023 rreth orës 15:19 policia e stacionit në Shtërpcë ka pranuar një informacion se në fshatin Drajkovc të Shtērpcës dy persona, njëri rreth 11 vjeçar dhe tjetri rreth 31 vjeçar janë plagosur nga arma e zjarrit nga personi/persona të panjohur i cili/të cilët ishin me një automjet të udhëtarëve në lëvizje, që po qarkullonte nga Shtërpca në drejtim të Ferizajt dhe më pas janë larguar nga vendi i ngjarjes”, ka njoftuar policia.

Sipas njoftimit, dy të lënduarit janë dërguar për ndihmë mjekësore në Qendrën e Mjekësisë Familjare në Shtërpcë dhe pas marrjes së ndihmës së parë në Shtërpcë, për tretman të mëtutjeshëm mjekësor janë dërguar me autoambulancë për në qytetin e Graçanicës.

Sipas policisë të plagosurit janë jashtë rrezikut për jetë, derisa janë marrë të gjitha veprimet nga policia për hetimin e këtij rasti.

Policia ka bërë të ditur se aktualisht rruga që dërgon për në Shtërpcë është e bllokuar nga të dy drejtimet e lëvizjes./RTK

TË FUNDIT
6 orë
Vazhdon procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së
1 ditë
Lajçaku thotë se është i gatshëm për takim të ri për dinarin në Bruksel
1 ditë
Kroacia sot e nis për në Kosovë kontigjentin e 41-të të ushtarëve në kuadër të KFOR-it
2 ditë
Marrëveshja mes Kosovës dhe ShBA-së, Hovenier: Ky është një hap i rëndësishëm
2 ditë
Kurti: SHBA - aleate, mike e partnere historike (VIDEO)

ME TE LEXUARA

1 ditë
Kroacia sot e nis për në Kosovë kontigjentin e 41-të të ushtarëve në kuadër të KFOR-it
1 ditë
Lajçaku thotë se është i gatshëm për takim të ri për dinarin në Bruksel
6 orë
Vazhdon procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së

LEXO MË SHUMË

thaci-veseli-krasniqi-selimi

Vazhdon procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së

Lajcak

Lajçaku thotë se është i gatshëm për takim të ri për dinarin në Bruksel

KFOR KS

Kroacia sot e nis për në Kosovë kontigjentin e 41-të të ushtarëve në kuadër të KFOR-it

Hovenier

Marrëveshja mes Kosovës dhe ShBA-së, Hovenier: Ky është një hap i rëndësishëm

kurti liz allen alen

Kurti: SHBA – aleate, mike e partnere historike (VIDEO)

vjosa Osmani

Osmani: Rusia përmes satelitit të saj Serbisë paraqet rrezik aktiv për de-stabilizim të rajonit

Elizabet Alen Liz Allen

Allen: Asociacioni, hap thelbësor në rrugëtimin euro-atlantik të Kosovës

veriu policia manastir

Ngritet alarmi: Grupet ekstreme serbe në pritje për sulme në veri

david kanin

Eksperti amerikan zbulon pse Kurti nuk e bëri lëshimin e madh me Asociacionin: Ja çka do të ndodhë nëse i fiton zgjedhjet e reja

INFO

NA NDIQ