Arrestohet i riu nga fshati Rashçe, po transportonte ilegalisht një emigrant

INA
INA

7 Gusht, 2023

Nga MPB njoftojnë se është privuar nga liria B.A. (27) nga Rashçe-Shkup.

MPB njofton se në ora 12:15 minuta ai është kapur së bashku me A.A. (18), migrant nga Siria duke e kaluar kufirin ndërmjet Republikës së Greqisë dhe Republikës së Maqedonisë së Veriut.

“Migranti është vendosur në qendrën tranzitore për pranim, kurse B.A. është në mbajtje në stacion policor. Pas dokumentimit të plotë të rastit kundër tij do të parashtrohet kallëzim përkatës”, theksohet në kumtesën e MPB-së.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Donika Gervalla

Gërvalla pas letrës së Radoiçiqit: Konfirmon që shteti serb është i përfshirë, të sanksionhet regjmimi Vuçiqit

john kirby xhon kirbi

SHBA i kërkon Serbisë të tërheqë trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën

Radojcic vilat pasuria

Publikohen pamje nga “kështjella” e Radojçiqit, shikoni pasurinë të Pablo Escobarit të Ballkanit! (VIDEO)

azil

Po rritet pakënaqësia e gjermanëve me politikën e migracionit, shikoni sa vota do të fitonte AfD

tome-gashi

Tomë Gashi zbulon se kush e bëri të famshëm Radojçiqin në Kosovë, ja kë përmend!

Edi Rama

​Rama shpjegon kërkesën që KFOR të marrë kontrollin në veri: Reagimet i quan dhimbshme e qesharake

kurti vucic

Kurti: Vuçiq e Radojiçiq si Millosheviqi e Arkani, dëshirojnë ta kthejnë rajonin në vitet 90-ta

Canak

Çanak: Ja pse në Banjskë dështoi skenari sipas yrnekut të viteve ‘90′

Ganimete Musliu Ganja

Ganja kërkon mobilizimin e deputetëve: Mos t’i lejojmë deputetët e Listës Serbe të futen në Kuvendin e Kosovës

INFO

NA NDIQ