Arrestohet kërçovari që kishte ikur nga burgu i Idrizovës

Picture of INA
INA

29/05/2024

Sektori për Punë të Brendshme në Ohër njofton se gjatë ditës së djeshme është arrestuar banori i Kërçovës që ishte arratisur nga burgu i Idrizovës, përcjell TV21.

“Me datë 28.05.2024 në ora 02:20 në Kërçovë, zyrtarë policorë nga stacioni policor i Kërçovë kanë ndaluar A.A. (23) nga Kërçova. Ai kërkohej me urdhër të Gjykatës Themelore Kërçovë për arratisje nga burgu i Idrizovës, ku vuante dënimin me burg prej dy vjet e nëntë muaj për veprat penale “grabitje” dhe “vjedhje”. Personi është dërguar në “Idrizovë” për vuajtje të dënimit”, thuhet në njoftimin e SPB-Ohër.

TË FUNDIT
4 orë
ZNAM e Dimitrievskit caktoi emrat e ministrave
6 orë
BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës
8 orë
Sondazhi i fundit i IPSOS: Koalicioni Vlen 7,8%, Fronti 6,9% (Foto)
9 orë
Ahmeti: Të mos përsërisim gabimet e së kaluarës, ky shtet mund të qëndrojë vetëm në mirëkuptimin në mes shqiptarëve dhe maqedonasve
11 orë
Taravari: Maqedonia e Veriut nuk ka alternativë tjetër përveç anëtarësimit në BE

ME TE LEXUARA

1 ditë
Ariu mbyti dhe i ngrëni disa dele në Raven të Gostivarit
12 orë
Sulejmani: Teatri i Tetovës do të hapet gjatë mandatit tim!
17 orë
Ky është parashikimi i motit për sot
12 orë
BFI nuk e njeh vendimin e Gjykatës: Selver Xhemaili është myfti i Tetovës
17 orë
Tragjedi e rëndë në Maqedoninë e Veriut, një grua me thikë vret burrin dhe vjehrrin e saj
12 orë
Gjithsej 36 ish-deputetë do të marrin apanazh në 12 muajt e ardhshëm
17 orë
Parlamenti do të vazhdoj seancën e katër, në rend dite raporti i AMTP për vitin2023

LEXO MË SHUMË

Maksim Dimitrievski

ZNAM e Dimitrievskit caktoi emrat e ministrave

BDI selia

BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës

fronti evropian vlen

Sondazhi i fundit i IPSOS: Koalicioni Vlen 7,8%, Fronti 6,9% (Foto)

ali ahmeti

Ahmeti: Të mos përsërisim gabimet e së kaluarës, ky shtet mund të qëndrojë vetëm në mirëkuptimin në mes shqiptarëve dhe maqedonasve

IMG_2997

Taravari: Maqedonia e Veriut nuk ka alternativë tjetër përveç anëtarësimit në BE

kurban dashi

Festa e Bajramit, çmimi për kurban nga 200 deri në 2 mijë euro

mickoski hristijan

Paralajmërimi i Mickoskit – Ja nga cili shtet i BE-së, pritet të jetë huamarrja prej 1 miliard eurosh

Kuvendi Parlamenti

Kuvendi me tre nënkryetarë të rinj, Bendevska nuk u betua me emrin kushtetues

kuvendi-i-rm-dasdasd-800x445

Gjithsej 36 ish-deputetë do të marrin apanazh në 12 muajt e ardhshëm

INFO

NA NDIQ