Arrestohet në Durrës shtetasi i Maqedonisë, kërkohej nga Interpoli

ina-online
ina-online

10/10/2023

Policia shqiptare arrestoi një shtetas të Maqedonisë, 45 vjeçar, teksa po tentonte të largohej nga Shqipëria me pasaportën e një shtetasi serb.

“Pas kontrolleve të hollësishme të kryera nga policia, në bashkëpunim me Interpol Tirana, u konstatua se personi Xhengiz Sejdi alias Xhengis Iseini është në kërkim nga organet e Maqedonisë së Veriut, pasi Prokuroria ka caktuar masën e sigurisë arrest me burg për veprën penale vrasje”, thuhet në njoftimin e policisë.

Sipas njoftimit, Interpol Tirana në bashkëpunim me kolegët e Maqedonisë vijojnë procedurat për ekstradimin e të arrestuarit.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kuvendi shqiperise incident rrahje

Miratohet në pak minuta “Buxheti 2024”, mbyllet seanca mes tymueseve dhe shpërthimeve

edi rama

Rama: Nëse Kosova e pranonte projektin tim për Asociacionin do të kishte rezultat më të mirë

IMG_7012

“Ore lepurush ta heq gurmazin”, “luftë” në Kuvend ende pa nisur seanca, deputetët kërcënojnë gardën (VIDEO)

kuvendi shqiperise incident rrahje

Sot seanca për buxhetin, Garda në gatishmëri për shmangien e kaosit në Kuvend

IMG_7008

“Beteja e vetme që nuk e fitoi dot!”, vajza e Mirush Kabashit mes lotësh: Do na mungojë të gjithëve

kuvendi shqiptar kaos zjarr

Sali Berisha përjashtohet nga Kuvendi për 10 ditë bashkë me pesë deputetë të tjerë

elva margariti unesco

Tjetër traditë shqiptare në UNESCO

sali berisha

Berisha: Opozita drejt protestave mbarëpopullore

mirush-kabashi

Arti në Zi! Ndahet nga jeta aktori i mirënjohur Mirush Kabashi

INFO

NA NDIQ