Arrestohet në Kosovë Alil Demiri, i kërkuari për rastin “Monstra”

INA
INA

24 Gusht, 2023

Ministria e Brendshme e Maqedonisë informon se në Kosovë është arrestuar Alil Demiri, i kërkuar për rastin “Monstra”.

“Policia e Republikës së Kosovës, në bashkëpunim me policinë maqedonase, sot (24.08.2023), ka privuar nga liria Alil Demirin (38), në bazë të fletarrestit ndërkombëtar të Ministrisë së Punëve të Brendshme të RMV-së, i kërkuar me urdhër të Gjykatës Themelore Shkup 1, për veprën penale “Terrorizëm” nga neni 394 i Kodit Penal në lidhje me vrasjen e rëndë të pesëfishtë në liqenin Smilkovës. Sipas informacioneve të marra nga policia e Kosovës, ai do të paraqitet para gjykatësit kompetent”, thonë nga MPB për TV21.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ejup maqedonci

Ministri i mbrojtjes i Kosovës flet për zhvillimet e fundit në Veri të Kosovës

Screenshot_2023-09-30-23-01-22-134-edit_com.android.chrome

Paralajmërimi i ish-gjeneralit: Duhet të armatosemi dhe ne, Serbia po përgatit diçka

besnik bislimi albin kurti

Qeveria e Kosovës tregon lëvizjet e ushtrisë serbe në drejtim të kufirit të Kosovës

Screenshot_2023-09-30-18-25-37-717-edit_com.android.chrome

Komandantja Supreme pret në presidencë minstrin e Mbrojtjes dhe Gjeneralin Jashari

gjermania-780x470

Gjermania thirrje Serbisë: Reduktoje ushtrinë në kufi me Kosovën pa vonesa

Vjosa Osmani-696x421

Presidentja Osmani i çon mesazh Vuçiqit: Toger i Millosheviqit, s’do të lejojmë zhbërjen e arritjeve tona

IMG_5631

REL: Vërehet lëvizja e një kolone ushtarake në jug të Serbisë (FOTO)

pendarovski-nato

Pendarovski: Mirë që Maqedonia, Mali i Zi dhe Shqipëria janë anëtarë të NATO-s, që të parandalohet konfrontimi ndërmjet ushtrisë së Kosovës dhe Serbisë

michael roth

Ushtria serbe afër kufirit të Kosovës, ish-ministri gjerman: Ku dreqin është BE-ja?

INFO

NA NDIQ