Arrestohet një 28-vjeçar nga Haraçina

INA
INA

23/09/2023

Dje, më datë 22.09.2023 rreth orës 12:00 në fshatin Haraçinë, Shkup, zyrtarë policorë të KK Haraçinë dhe Sektori për Çështje Kriminale në Gazi Babë, kanë arrestuar shtetasin E.B (28) nga fshati Haraçinë. Ai dyshohet se me datë 21.09.2023 ka kryer një vjedhje të rëndë në një dyqan sanduiçësh, duke marrë një shumë të madhe të hollash, ndërsa më datë 14.09.2023 ka kryer një vjedhje të rëndë në një shtëpi në fshatin Haraçinë, e më pas ka vjedhur edhe një motoçikletë. Gjatë marrjes në pyetje në stacionin policor ai i ka pranuar të gjitha vjedhjet e sipërpërmendura. Po ashtu, gjatë kontrollit për konfiskimin e materialeve të vjedhura, në shtëpinë e tij u gjet dhe u konfiskua një sasi marihuane në posedim të tij.

Pas dokumentimit të plotë të rasteve ndaj tij do të ngrihet kallëzim penal përkatës.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

TABANOC-696x522

Kapen 13 sirianë në afërsi të vendkalimit kufitar “Tabanoc”

bullgari-maqedoni

OKB: Bullgaria t’i garantojë të drejtat e pakicës maqedonase

Izet Mexhiti kasami opozita len lidhja

LEN: BDI së pari i mashtroi shqiptarët me Naser Zyberin, tani për së dyti me Talat Xheferin si kryeministër teknik-administrativ

sela

Ndërroi jetë aktivisti i ASH-së, Emri Bislimi

arrestime terrorizem shkup

Ndalohet një 20-vjeçar nga Kumanova, kapet me lëndë narkotike

naser zyberi

Zyberi me rastin e 10 dhjetorit: Secili ka të drejtë të jetojë një jetë normale

Bujar Osmani

Osmani: Shqiptarët përdoren si temë rezervë për pozicione më të mira elektorale nga partitë nacionaliste maqedonase!

vucic

Vuçiq: Infrastrukturë gazi edhe drejt Maqedonisë së Veriut!

lsdm vmro

Vrasësi dhe vrasjet shfrytëzohen për politikë ditore/ VMRO-ja dhe LSDM-ja vazhdojnë të kërkojnë përgjigje nga njëra-tjetra

INFO

NA NDIQ