Arrestohet një 37-vjeçar nga Kumanova, kërkohej me urdhër qendror

Iliria News Agency
Iliria News Agency

18 Prill, 2023

MPB njofton se policia nga SPB Kumanovë ka arrestuar një 37-vjeçar i cili kërkohej me urdhër qendror.

“Më 16.04.2023 në orën 23:00 policia nga SPB Kumanovë ka arrestuar S.A. 37-vjet nga fshati Orizare, Komuna e Likovës.

Ai kërkohej me fletarrest në bazë të urdhrit për shlyerjen e dënimit me burg prej 8 vjetësh për kryerjen e veprës penale “vepra të rënda kundër sigurisë së përgjithshme” dhe “prodhimin, posedimin, ndërmjetësimin dhe tregtimin e paautorizuar të armëve ose lëndëve shpërthyese”.

Personi është dërguar në burgun e K’shanje për vuajtjen e dënimit me burg”, njoftojnë nga MPB.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

serbet smigic sulm veri polici zvecan kfor

E zbulon KFOR-i: Ja kush qëndronte mbrapa protestave të dhunshme në Zveçan

supermarketet-800x445

LSM: Shporta sindikale minimale në maj 49.025 denarë

14907437040367681434

Rrokulliset automjeti brenda tunelit, ndërpritet komunikacioni në rrugën Gjevgjeli-Negotinë

Policia-e-Kosoves-800x445

Eksplodim në Mitrovicë, dëmtohen tri objekte

ukraina-1

Vazhdojnë sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhjas

Banka-Boterore-600x360-1

Banka Botërore: Ekonomia e Maqedonisë së Veriut këtë vit do të shënojë rritje prej 2,4 për qind

vmro-dpmne

VMRO-DPMNE: Kovaçevski të dorëhiqet – zgjedhje të parakohshme në vjeshtë!

pentagon

Pentagoni: Njoftimet e mediave për stacionin e spiunazhit të Kinës në Kubë, ‘jo të sakta’

Pjeter-Shala-850x472-1

Vazhdon seanca e mbyllur për Pjetër Shalën

INFO

NA NDIQ