Arrestohet një grua për denoncime të rrejshme për bomba në shkollat e Shkupit

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

12/01/2023

Nga MPB njoftojnë se gjatë ditës së sotme është arrestuar një 55-vjeçare për denoncime të rrejshme për vendosje të bombave në shkolla të Shkupit, përcjell TV21. Nga MPB shtojnë se bëhet fjalë për person me probleme shëndetësore.

“Më 12.01.2023, zyrtarët policorë kanë arrestuar A.K.(55) nga Shkupi, për shkak të dyshimit se më datë 11.01.2023 nga celulari i saj ka telefonuar Drejtorinë për Inteligjencë Financiare në Shkup dhe ka raportuar rrejshëm se në shkollat e Shkupit janë vendosur mjete shpërthyese. Menjëherë pas marrjes së kallëzimit janë ndërmarrë masat dhe aktivitetet përkatëse dhe është konstatuar se kallëzimi ka qenë i rremë ndërsa A.K. (një person me probleme shëndetësore) është gjetur dhe është ndaluar”, thonë nga MPB.

TË FUNDIT
10 minuta
Loja s’ka fund! Fronti Europian, përmes Arbër Ademit: Nuk e pranojmë rezultatin në zonën 6
12 minuta
Sela: Nuk ka përfunduar rivotimi por nuk mbaruar cirku që u përgatit
55 minuta
“Dallëndyshja e kujtesës", rikthehet në Tetovën e Nexhat Pustinës
59 minuta
Kasami: Llërca e dëshmoi lirinë, demokracinë dhe të qenurit e pagjunjëzuar
2 orë
Azizi: VLEN nga sot ka plus një deputet

ME TE LEXUARA

1 ditë
KSHZ i ndan çertifikatat për mandatet e deputetëve
9 orë
Zjarr në departamentin e grave në Idrizovë, katër punonjëse kanë përfunduar në Toksikologji
2 ditë
Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime
1 ditë
KSHZ: Rivotimi nga personat e sëmurë dhe të burgosurve u zhvillua pa probleme
5 orë
Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji
1 ditë
Shoferi 32 vjeç nga Kërçova humbi jetën në aksident trafiku
12 orë
Në Llërc votohet pa probleme, deri në ora 09:00 kanë votuar 100 zgjedhës

LEXO MË SHUMË

arber ademi

Loja s’ka fund! Fronti Europian, përmes Arbër Ademit: Nuk e pranojmë rezultatin në zonën 6

ziadin sela

Sela: Nuk ka përfunduar rivotimi por nuk mbaruar cirku që u përgatit

emin azemi

“Dallëndyshja e kujtesës”, rikthehet në Tetovën e Nexhat Pustinës

kasami tubim

Kasami: Llërca e dëshmoi lirinë, demokracinë dhe të qenurit e pagjunjëzuar

adnan azizi

Azizi: VLEN nga sot ka plus një deputet

VLEN FRONTI

VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6

fronti evropian

Fronti Evropian ruan deputetin e katërt në njësinë e 5-të zgjedhore

ixhet memeti

Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore, nuk e njoh Boro Stojçevin

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së

INFO

NA NDIQ