Arrestohet një person në Resnjë për prerje të paligjshme të druve

Picture of INA
INA

30/10/2023

MPB Maqedoni informon se dje është arrestuar një person për prerje të paligjshme të druve.

“Më 29.10.2023 në fshatin Vokoderi, Resnjë, zyrtarët policorë nga SPB Manastir e kanë arrestuar S.C (41) nga fshati Volkoderi”.

“Janë gjetur dhe konfiskuar rreth 12 metër kub dru, të cilat janë dorëzuar te Policia Pyjore për procedurë të mëtejshme. Pas dokumentimit të plotë të rastit do të dorëzohet kallëzim përkatës”, thonë nga MPB Maqedoni.

TË FUNDIT
29 minuta
Ministri Durmishi vizitë në Prishtinë, takimi me Rizvanollin për bashkëpunim dhe prioritetet e përbashkëta
35 minuta
Fronti Europian: Anëtarët e Komitetit për marrëdhënie ndërmjet bashkësive u zgjodhën në mënyrë tinëzare
37 minuta
Avokati Koci zbulon se ka identifikuar vendin ku po mbahet trupi i Faton Hajrizit në Serbi
40 minuta
Dimitrieska-Koçoska: Nevojitej qasje e përgjegjshme, të gjitha detyrimet do të servisohen me ribalancin
46 minuta
Kërcënoi nënën, arrestohet një person në Tetovë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Antikorrupsioni/ Punësime gjatë zgjedhjeve – inicohet procedurë kundër një ish zv/ministri?!
4 orë
Protesta në Ferizaj, kërkohet lirimi i ushtarit të UÇK-së, Blerim Ramadanit
19 orë
Pronat e sekuestruara të Radoiçiqit i kalojnë Policisë së Kosovës
55 minuta
Igli Hasani, kandidat për Sekretar të Përgjithshëm të OSBE-së
1 ditë
Shkrimi nga Sarajeva që shkaktoi reagime në Kosovë, përmendi dy portalet kosovare se marrin para nga Serbi

LEXO MË SHUMË

452791053_1077705377126167_1179331783632364108_n

Ministri Durmishi vizitë në Prishtinë, takimi me Rizvanollin për bashkëpunim dhe prioritetet e përbashkëta

IMG_0046

Fronti Europian: Anëtarët e Komitetit për marrëdhënie ndërmjet bashkësive u zgjodhën në mënyrë tinëzare

faton hajrizi

Avokati Koci zbulon se ka identifikuar vendin ku po mbahet trupi i Faton Hajrizit në Serbi

IMG_4179

Dimitrieska-Koçoska: Nevojitej qasje e përgjegjshme, të gjitha detyrimet do të servisohen me ribalancin

policia-tetoves-spb-mpb

Kërcënoi nënën, arrestohet një person në Tetovë

IMG_4698

A do të kthehet trupi i Faton Hajrizit në Kosovë, ja çka tha sot Daçiqi nga Tabanoci

IMG_4698

Daçiq për ish-ushatrin e UÇK-së Blerim Ramadani: Presim që të ekstradohet, është çështje e Maqedonisë së Veriut

Igli Hasani

Igli Hasani, kandidat për Sekretar të Përgjithshëm të OSBE-së

Saranda

Gazetari i medias gjermane DW tregon sa po kushton çadra në Sarandë dhe reagon ashpër

INFO

NA NDIQ