Arrestohet një person në Veles, zbardhen tre vepra penale

Picture of INA
INA

18/09/2023

Dje në orën 17:10 në Veles, është arrestuar 41-vjeçari A.K. nga fshati Orizare e Epërme.

Ai dyshohet se në periudhën 16/17.09.2023 nga një garazh në Veles ka marrë një veturë motorike të pasagjerëve “Citroen C3” me shenja regjistrimi të Velesit, pronë e A.D.(60) nga Velesi dhe një vegël elektrike.

“Përveç kësaj, para një dyqani në Veles, ai duke u paraqitur rrejshëm si polic, i ka marrë një celular dhe një portofol me dokumente personale, kartela bankare dhe çelësat e shtëpisë nga K.P.(50) nga Velesi dhe më pas ka hyrë në shtëpinë e tij në Veles e ka kontrolluar por nuk ka marrë asgjë dhe nga parashtëpia në Veles ka marrë një motoçikletë “Longia” pa shenja regjistrimi në pronësi të R.K.(45), e cila më pas është gjetur pranë një restoranti në Veles”.

“Pas vendimit gjyqësor të lëshuar nga Gjykata Themelore e Velesit, zyrtarët policorë kanë bastisur shtëpinë e A.K., gjatë së cilës është gjetur një kartelë bankare në emër të K.P. dhe sende të tjera që burojnë nga veprat penale dhe do t’u kthehen pronarëve. Pasi lënda të jetë dokumentuar plotësisht, do të dorëzohet parashtresë përkatëse”, thonë nga MPB Maqedoni.

TË FUNDIT
16 minuta
Këta janë drejtorët e rinjë nëpër burgje
48 minuta
Fetai: Jo serioze idena e BDI-së për rajonalizimin e shtetit! E kanë humbur rrugën në oborr
1 orë
Taravari: Deri në fund të vitit, vendime pune edhe për personelin mjekësorë me shkollë të mesme
1 orë
Hetimi për vrasjet Vanja-Zhezhovski ka përfunduar, prokuroria kërkon bashkimin e procedurave gjyqësore
1 orë
Avokati Koci konfirmon se e ka gjetur vendin ku mbahet trupi i Faton Hajrizit

ME TE LEXUARA

1 ditë
Aderime të reja në ASH në Kumanovë, Taravari: Dyert janë të hapura për të gjithë
15 orë
Aktivistja serbe Biserko: Serbia po përdor rastin e Hajrizit për t'i rritur tensionet me Kosovën
24 orë
Sedat Sulejmani pranoi detyrë si Zv/ministër i Kulturës dhe Turizmit
4 orë
Për festën e Ilindenit, Siljanovska-Davkova në Pelincë dhe Prohor Pçinski, Mickoski në Krushevë, Gashi në Shkup
18 orë
Gërvalla vjen me një lajm të mirë për mërgimtarët
1 ditë
Mexhiti: Kalojmë në veprim kundër kumarit
15 orë
Blendi Fevziu: 10 euro një shishe uji në jug, na marrin për budallenj. Po ja marrin frymën pushuesve me çmimet
23 orë
Antikorrupsioni/ Punësime gjatë zgjedhjeve – inicohet procedurë kundër një ish zv/ministri?!
2 orë
Protesta në Ferizaj, kërkohet lirimi i ushtarit të UÇK-së, Blerim Ramadanit

LEXO MË SHUMË

burgu-idrizove

Këta janë drejtorët e rinjë nëpër burgje

IMG_4697

Fetai: Jo serioze idena e BDI-së për rajonalizimin e shtetit! E kanë humbur rrugën në oborr

arben taravari2

Taravari: Deri në fund të vitit, vendime pune edhe për personelin mjekësorë me shkollë të mesme

vanja

Hetimi për vrasjet Vanja-Zhezhovski ka përfunduar, prokuroria kërkon bashkimin e procedurave gjyqësore

faton hajrizi

Avokati Koci konfirmon se e ka gjetur vendin ku mbahet trupi i Faton Hajrizit

policia

Kallëzim penal ndaj tre policëve, gjuajtën me armë zjarri gjatë orarit të punës

arben fetai

“Spiun i Albin Kurtit”, Fetai flet për kritikat për pasurinë e tij: Levica vazhdimisht merret me mua

IMG_4697

Fetai: Do të ndryshojmë ligjin, për një vit të mbyllim 70% të kazinove

arrest ushtar blerim ramadani

Protesta në Ferizaj, kërkohet lirimi i ushtarit të UÇK-së, Blerim Ramadanit

INFO

NA NDIQ