Arrestohet një polic burgu dhe një i burgosur, bashkëvepruan në një vepër të kundërligjshme

INA
INA

23/10/2023

Sot, në ora 12:00 në udhëkryqin në fshatin Çallaklli të Vallandovës, policët e Vallandovës kanë arrestuar R.M.(42) nga fshati Vodoça dhe D.D. (27) nga fshati Riç i Strumicës, transmeton TV21.

Nga Ministria e Punëve të Brendshme kanë njoftuar se “R.M. sot gjatë ditës, gjatë periudhës prej orës 07:00 – 19:00 ka qenë në punë si polic burgu në Burgun e Strumicës, ku duke tejkaluar autorizimin zyrtar i ka mundësuar të burgosurit D.D., i cili për momentin mban dënimin me burg, që përkohësisht të lëshojë burgun edhe pse për këtë nuk ka pasur vendim. Më pas, që të dy, me veturë private të R.M. janë drejtuar drejt fshatit Josifovë të Vallandovës”.

Më tej bëhet e ditur se për rastin është njoftuar Prokuroria Publike Themelore e Strumicës dhe Burgu i Strumicës, dhe pas dokumentimit të rastit do të parashtrohet kallëzim përkatës.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

TABANOC-696x522

Kapen 13 sirianë në afërsi të vendkalimit kufitar “Tabanoc”

bullgari-maqedoni

OKB: Bullgaria t’i garantojë të drejtat e pakicës maqedonase

Izet Mexhiti kasami opozita len lidhja

LEN: BDI së pari i mashtroi shqiptarët me Naser Zyberin, tani për së dyti me Talat Xheferin si kryeministër teknik-administrativ

sela

Ndërroi jetë aktivisti i ASH-së, Emri Bislimi

arrestime terrorizem shkup

Ndalohet një 20-vjeçar nga Kumanova, kapet me lëndë narkotike

naser zyberi

Zyberi me rastin e 10 dhjetorit: Secili ka të drejtë të jetojë një jetë normale

Bujar Osmani

Osmani: Shqiptarët përdoren si temë rezervë për pozicione më të mira elektorale nga partitë nacionaliste maqedonase!

vucic

Vuçiq: Infrastrukturë gazi edhe drejt Maqedonisë së Veriut!

lsdm vmro

Vrasësi dhe vrasjet shfrytëzohen për politikë ditore/ VMRO-ja dhe LSDM-ja vazhdojnë të kërkojnë përgjigje nga njëra-tjetra

INFO

NA NDIQ