Arrestohet një shtetas amerikan në Aeroportin e Shkupit

INA
INA

2 Qershor, 2023

Një shtetas amerikan 36-vjeçar është arrestuar dje në aeroportin e Shkupit pasi gjatë kontrollit të pasaportave është konstatuar se ndaj tij është lëshuar urdhër nga SPB Shkup. Amerikani është dorëzuar në polici.

“Me datë 01.06.2023 në ora 16:00 në vendkalimin kufitar Aeroporti Ndërkombëtar Shkup, gjatë kontrollit të pasaportave të J.K.L.(36) nga SHBA dhe kontrollit në evidencën operative, është konstatuar se i është shqiptuar masa “arrest për të, sipas telegramit të SPB Shkupi”, njofton MPB.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5658

Muhamed Lala zgjidhet kryetar i FRASH – Tetovë

IMG_5646

Pas publikimit të pamjeve, reagon kryeministri Kurti – ka këtë mesazh!

shaip kamberi

Kamberi reagon pas sulmit ndaj një familje shqiptare në Medvegjë

medvegja

“Këndonin këngë nacionaliste”- Serbët sulmojnë me gurë e mjete të rënda shtëpinë e shqiptarit në Medvegjë (FOTO)

greqi policia

Tronditet Selaniku, goditet me thikë një 19-vjeçare shqiptare në një park të qytetit

Enver Bytyqi

Bytyçi: Takimi sekret në New York me Vuçiqin tri ditë para sulmit, Ja pse duan KFOR ta marr kontrollin në veri

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

IMG_5650

Sveçla: Kemi dëshmi se Serbia e organizoi sulmin në Banjskë – Kishte qëllim aneksimin e veriut të Kosovës

Radojcic vilat pasuria

Sveçla tregon se për çka do ta shfrytëzojnë vilën e Radojçiqit!

INFO

NA NDIQ