Arrestohet për ndërtim pa leje 38-vjeçari nga Studeniçani

INA
INA

26/09/2023

Nga MPB njoftojnë se 38-vjeçari M.M. nga fshati Cvetovë i komunës së Studeniçanit është arrestuar për shkak të një ndërtimi pa leje, përcjell TV21. Nga MPb shtojnë se ndaj tij është parashtruar kallëzim penal për shkelje të nenit 244-A nga Kodi Penal.

“Gjatë muajit maj të vitit 2023, gjatë kontrollit të kryer nga inspektori i autorizuar ndërtimor nga komuna e Sopishtës, i raportuari është konstatuar se është duke ndërtuar objekt në një parcelë kadastrale në posedim të tij, pa posedim të lejes së ndërtimit që lëshohet nga komuna e Sopishtes”, thonë nga MPB.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

fatmir mexhiti

Mexhiti: Në qeveri do ta ngre çështjen e të punësuarve me kontratë të përkohshme në MSH

derivate nafta dizeli benzin

Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoninë e Veriut

oliver spasovski

Arma e lidhur me vrasjen e dyfishtë është e në ekspertizë, ndarja e më shumë informatave nuk është e mirë për hetimin, thotë Spasovski

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

Kovaçevski: Qeveria teknike është e rregulluar me Ligj, dihen ministritë që i takojnë opozitës

Naim Murseli Liridon

Dyshohet se ia shiti armën Naim Murselit: 30 ditë paraburgim për të arrestuarin e katërt për rastin e Liridona Ademajt

granit plavaa

Sulmohet në burg vrasësi i Liridona Ademajt, ka tentuar dhe vetëvrasjen

radojcic milan

Ngrihet alarmi pas urdhërarrestit ndaj Radoiçiqit/ Ky mund të jetë plani i Serbisë!

mickoski gerqec

LSDM: Skandal i ri, Mickoski në të njëjtën tavolinë me të arrestuarin për trafikim të 32 kilogramëve drogë nga Gërçeci

vmro-dpmne

OBRM-PDUKM: Talat Xhaferi është i padenjë për postin e kryeministrit

INFO

NA NDIQ