Arrestohet personi nga Koçana për gjueti kundërligjore

Iliria News Agency
Iliria News Agency

14 Janar, 2022

Më datën 13.01.2022 nëpunës policorë e kanë privuar nga liria J.P. (58) nga Koçana, për arsye se në vendin e quajtur ”Potoci” në f. Orizarë-Koçanë, është pikasur duke kryer gjueti në mënyrë kundërligjore me pushkë gjuetie ”cifsan CSP 555” kalibër 12GA. Nga ana e nëpunësve policorë është sekuestruar pushka me karikator, një poltron gjuetie i shkrepur kalibër 12GA,34 copë municion gjuetie kalibër 12GA.
Pas dokumentimit të plotë të rastit kundër J.P. do të parashtrohet kallëzim adekuat.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1744

Bumçi akuza Ramës: Qëndrimet e tij dobësuan Kosovën, e izoloi me Ballkanin e Hapur

IMG_1737

Fushatë me fotomontazhe ndaj gazetarëve Buzhala, Kabashi dhe Hamidi, reagon AGK

IMG_1736

Guxo: Mbështesim qëndrimin e institucioneve të Kosovës, kryetarët e komunave duhet të punojnë nga zyrat!

Ramush-Haradinaj-5

Haradinaj: Kurti paraqet rrezik për vendin, të largohet menjëherë nga Qeveria

policia-maqedonise-598x330

Aksident në rrugën Tetovë-Shkup, lëndohen pesë persona

Kurti-Bruksel

Kurti: SHBA, partner kyç pavarësisht dallimeve në qasje

tome-gashi

Gashi: Njëri nga arrestuarit në Veri është gjeneral serb…

IMG_1732

Kryeministri Kurti sot duhet mbështetur më shumë se asnjëherë!

Aksidenti-600x360

Aksident tragjik në rrugën Kërçovë – Ohër, një i vdekur dhe disa të lënduar

INFO

NA NDIQ