Arrestohet pronari i marketeve “Tinex” dhe ish-kryetari i komunës Qendër të Shkupit

Picture of ina-online
ina-online

30/06/2023

Sipas informacioneve të deritanishme jozyrtare, Vladimir Todoroviq, pronari i rrjetit të marketeve “Tinex”, është arrestuar mbrëmë vonë në aeroportin e Shkupit.

Ish-kryetari i Komunës Qendër dyshohet se është arrestuar pasi në Aeroportin e Shkupit ka zbritur nga fluturimi nga Zagrebi, përcjell INA.

Në të njëjtin aksion bashkë me të në vendkalimin kufitar Tabanovc është ndaluar edhe Vladimir Zdraev, i cili ishte ish-zyrtar i Komunës Qendër.

Sipas informacioneve, të paktën 8 persona të tjerë janë arrestuar në Tabanovc.

Arrestimi, siç mësohet jozyrtarisht, ka të të bëjë me keqpërdorim fondesh për projektin famoz “Shkupi 2014”, gjegjësisht për prokurimin e pajisjeve për urën “Syri” mbi Vardar në pjesën qendrore të kryeqytetit. Todoroviq në këtë periudhë ishte kandidat i nominuar i VMRO-DPMNE-së dhe bashkëpunëtor i Nikolla Gruevskit në realizimin e projektit “Shkupi 2014”.

MPB njoftoi se gjatë ditës do të jap detaje për operacionin e realizuar. (INA)

TË FUNDIT
40 minuta
Lëvizja Demokratike emëron dy profesorë universitarë për zëvendësministra
1 orë
Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal
1 orë
Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!
2 orë
Modeli irlandez dhe belg për ndarje të territorit të Maqedonisë, Bexheti: Opinioni ka pasur dyshime edhe për kryeministrin shqiptar, por u bë
2 orë
Kamala Harris siguron mbështetjen e demokratëve, grumbullon 81 milionë dollarë fonde për fushatën

ME TE LEXUARA

1 ditë
Maqedonia e Veriut do të rris numrin e fluturimeve me çmime të ulta
15 orë
Mickoski: Ambasadorët evropian nuk duhet të zemërohen për miqësinë me Orbanin
24 orë
Taravari: BDI kishte 22 vite për të implementuar idetë
2 orë
Ibrahimi këshillon BDI-në: Angazhoni ekspertë edhe për luftën kundër korrupsionit!
21 orë
Qeveria e re publikon rrogat e kryeministrit dhe ministrave
1 ditë
Demokratët të ndarë për kandidatin për president pas largimit të Biden, kush do t’i prijë garës?!
14 orë
Nga BDI thonë se ideja për ndarje ka ardhur nga degët partiake, janë hedhur lloj lloj opsione
24 orë
LSM: Shpenzimet për një familje në Maqedoni për muajin korrik, 60.570 denarë
2 orë
Në Klinikën e Onkologjisë në Shkup është vendosur puna me dy turne në spitalin ditor

LEXO MË SHUMË

ebfbb2a6-0ee4-4e34-94e6-f8889d4204f1

Lëvizja Demokratike emëron dy profesorë universitarë për zëvendësministra

IMG_4633

Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal

Adnan Azizi

Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!

blerim-bexheti

Modeli irlandez dhe belg për ndarje të territorit të Maqedonisë, Bexheti: Opinioni ka pasur dyshime edhe për kryeministrin shqiptar, por u bë

Kamala Harris

Kamala Harris siguron mbështetjen e demokratëve, grumbullon 81 milionë dollarë fonde për fushatën

blerim bexheti

Bexheti: Të kërkosh rregullim të ri kushtetues, nuk është e rrezikshme

pasaporta dokumente personale

Toshkovski: Po stabilizohet gjendja me dhënien e dokumenteve personale

Onkologija Onkologjia shkup

Në Klinikën e Onkologjisë në Shkup është vendosur puna me dy turne në spitalin ditor

zeqirija ibrahimi

Ibrahimi këshillon BDI-në: Angazhoni ekspertë edhe për luftën kundër korrupsionit!

INFO

NA NDIQ