Arrestohet shkupjani, gjërat e vjedhura i shiste në rrjetet sociale

Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/03/2022

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se sot ka arrestuar 33-vjeçari M.B. nga Shkupi, përcjell TV21. Me urdhër të gjykatës, gjatë bastisjes në shtëpinë e tij në rajonin e Lisiçes policia ka gjetur gjësende të vjedhura në një objekt në rajonin e Ilindenit, në periudhën prej 5 deri 28 shkurt.

“M.B është ndaluar në stacion të policisë dhe gjatë bisedës zyrtare ka pranuar krimin dhe ka sqaruar se produktet e vjedhura i ka ofruar për shitje përmes rrjeteve sociale.
Pas kompletimit të materialit, kundër tij do të bëhet kallëzim penal përkatës”, deklarojnë nga MPB.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ