Arrestohet shkupjani që grabiti një barnatore në Shkup

INA
INA

08/12/2023

Mbrëmë në zonën e Aerodromit, pranë një shkolle fillore, policët e stacionit policor të Aerodromiti kanë privuar nga liria N.N.(28) nga Shkupi, pasi rreth orës 17:30 në një barnatore, ka kërcënuar punonjësin dhe ka marrë para.

“Me të është zhvilluar bisedë zyrtare në stacionin policor dhe i janë gjetur paratë e sekuestruara nga krimi të cilat do t’i kthehet pronarit”, tha MPB.

Pas dokumentimit të plotë të rastit, do të bëhet kallëzim penal për veprën penale “grabitje”.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Talat Xhaferi

Xhaferi: Maqedonia e Veriut ndërton vlera evropiane të bashkëjetesës, multikulturalizmit dhe multietnicitetit

Arjanit Hoxha ziadin sela zejdi

Si do të shkojë ASH-ja e Selës në zgjedhje? Zejdi është për bllok të gjerë politik, Hoxha i sigurt për koalicion fitues

arber ademi

Ademi: Brenda javës i unifikojmë pagat e profesorëve

Abdush demiri

KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj

UT Universiteti tetoves

VLEN: BDI nxori në rrugë elitën intelektuale shqiptare

rasti-Sopotit

Sopoti – 21 vjet, rast klasik i montuar, 12 banorë me 156 vite burg, 6 agjentët fajtorë kurrë nuk u përgjigjën!

universiteti-i-tetoves-UT

Sindikata e UT-së kërkon nënshkrimin e marrëveshjes kolektive

marko-bislimoski-780x470-1

Bislimovski: Temperaturat e larta ditore do të ndikojnë në faturat e ngrohjes

Jovan mitreski

Mitreski: Do të propozojmë ndryshime në ligjin për arsimin e lartë, të gjithë të punësuarit do të kenë rritje të pagave

INFO

NA NDIQ