Arrestohet shoferi i autobusit nga Turqia, në Maqedoni qarkullonte me mall të padeklaruar

ina-online
ina-online

07/02/2024

Nga MPB njoftojnë se gjatë ditës së djeshme në pikën e pagesës “Gradsko” kanë arrestuar shtetasin e Turqisë, 58-vjeçarin me iniciale E.O., pasi gjatë kontrollit të autobusit që ai po drejtonte, është gjetur mall i padeklaruar, përcjell TV21.

“Gjatë kontrollit në një autobus “Mercedes” me targa të Turqisë, të cilin ai e drejtonte, në bagazh janë gjetur 20 pako dhe 28 kuti me produkte të ndryshme, të cilat i nënshtrohen kontrollit doganor dhe për të cilat nuk kishte asnjë dokument. Ajo që është gjetur është konfiskuar dhe personi është ndaluar në stacion. Pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tij do të bëhet kallëzimi përkatës#, shtojnë nga MPB.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo-pendarovskiii-780x470-1

Pendarovski: Do të anëtarsohem në VMRO-DPMNE nëse do të arrijnë që maqedonasit t’i përfshijnë në Kushtetutën bullgare

IMG_9497

Kongresi i LSDM zyrtarizoi kandidaturën e Pendarovskit për president

IMG_9496

IPIS demanton: Nuk kemi bërë anketë që u shpërnda sot

IMG_9478

Pritja e Taravarit në Strugë në hapjen e shtabit zgjedhor (Video)

IMG_9479

Selimi: Ndihma e shpejt në Shkup për herë të parë me shef shqiptar

David-Philips

Serbët le të shkojnë në Serbi, nëse duan të përdorin dinarin, thotë ish-zyrtari amerikan

fature-market

Disa markete brenda natës i rritën çmimet, ankesa nga qytetarë

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI me kandidatë për deputetë në njësitë 3 dhe 4, ja emrat?

Ilir-Demiri-921x614

Demiri: nuk do të ketë incizime pa radhë, terminet për rezonancë magnetike do të publikohen në “Termini im”

INFO

NA NDIQ