Arrestohet shoferi i autobusit nga Turqia, në Maqedoni qarkullonte me mall të padeklaruar

INA
INA

07/02/2024

Nga MPB njoftojnë se gjatë ditës së djeshme në pikën e pagesës “Gradsko” kanë arrestuar shtetasin e Turqisë, 58-vjeçarin me iniciale E.O., pasi gjatë kontrollit të autobusit që ai po drejtonte, është gjetur mall i padeklaruar, përcjell TV21.

“Gjatë kontrollit në një autobus “Mercedes” me targa të Turqisë, të cilin ai e drejtonte, në bagazh janë gjetur 20 pako dhe 28 kuti me produkte të ndryshme, të cilat i nënshtrohen kontrollit doganor dhe për të cilat nuk kishte asnjë dokument. Ajo që është gjetur është konfiskuar dhe personi është ndaluar në stacion. Pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tij do të bëhet kallëzimi përkatës#, shtojnë nga MPB.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ut zaim

Xheladini: Pse rritje pagash vetëm për Universitetin Kirili dhe Metodi” në Shkup dhe jo për Universitetin e Tetovës

gjykata-kushtetuese

Gjykata kushtetuese duhet të sjellë vendim për “nacionalitetin” në Ligjin për evidencën amë

musa blerim

“Siklet” në BDI! Musa Xhaferi insiston që të jetë bartës liste në zonën e 5-të zgjedhore, Blerim Bexheti në zonën e 1-rë

kuvendi parlamenti

Kuvendi do ta mbajë mbledhjen e 145-të: zgjedhja e anëtarit të KSHZ-së, vazhdimi i vlefshmërisë së pasaportave, ligji për lojërat e fatit…

Bujar Osmani

Osmani: Ukraina lufton për të gjithë ne! Nëse fiton Rusia, ne e kemi radhën

vmro-bdi

BDI: Mickoski injoroi Amerikën, injoroi Europën, po injoron edhe të ardhmen europiane të qytetarëve

foshnje bebe

Të dhëna alarmante/ Martohen vëlla e motër në Veles se u ngatëruan gjatë birësimit

kuvendi-jashte-1024x681-1024x681-780x470-1-696x419-1

Seancë e Komisionit Parlamentar për Financim dhe Buxhet

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ