Arrestohet shpërndarësi i drogës në Shkup! Policia në shtëpinë e tij gjen substanca të ndryshme narkotike

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/01/2022

Ministria e Punëve të Brendshme ka parashtruar padi kundrë 39-vjeçarit K.K. nga Shkupi pas dyshimeve për prodhim she shpërndarje të substancave narkotike, përcjell TV21. Nga MPB njoftojnë se personi në fjalë për përfitime financiare fillimisht është furnizuar pastaj ka shpërndarë substanca narkotike. Policia lëndët narkotike i ka gjetur në shtëpinë dhe lokacionet tjera nën pronësi të 39-vjeçarit.

“Më datë 12.01.2022 ora 21.30 në Idrizovë të Shkupit, zyrtarë policorë kanë kontrolluar automjetin “Renault Fluence” me targa të Shkupit, i drejtuar nga K.K., ku u gjat drogë. Të njëjtën ditë, me urdhër të gjyqtarit të procedurës paraprake nga Gjykata Themelore Penale Shkup, është kryer bastisje në shtëpinë dhe objektet tjera të K.K. , ku u gjet drogë dhe gjësende të lidhura me veprën penale. Gjatë kontrolleve u gjetën kokainë, amfetaminë, rinkofilinë, mitragininë”, thuhet mes tjerash në njoftimin e MPB-së.

Nga MPB shtojnë se personi në fjalë është privuar, ndërsa gjyqtari i procedurës paraprake i ka caktuar paraburgim prej 30 ditëve.

TË FUNDIT
51 minuta
Ky flamur ka çartur mediumin serb, kjo ndodhi në ndeshjen Itali – Shqipëri, mbi 50 mijë shqiptarë (FOTO)
10 orë
FOTO/Me baba italian dhe nënë shqiptare, voglushja nis të qajë kur Italia shënon ndaj Shqipërisë
15 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)
16 orë
Strugani i famshëm me shqiponjën në fytyrë ndezë atmosferën në Dortmund (FOTO)
19 orë
“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani

ME TE LEXUARA

24 orë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin
24 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës
19 orë
“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani
1 ditë
Orhan Murtezani ministër për Integrime?
16 orë
Strugani i famshëm me shqiponjën në fytyrë ndezë atmosferën në Dortmund (FOTO)
1 ditë
Zero roaming me BE-në deri më 2027
15 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)
1 ditë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
10 orë
FOTO/Me baba italian dhe nënë shqiptare, voglushja nis të qajë kur Italia shënon ndaj Shqipërisë

LEXO MË SHUMË

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

Ky flamur ka çartur mediumin serb, kjo ndodhi në ndeshjen Itali – Shqipëri, mbi 50 mijë shqiptarë (FOTO)

voglushja qan

FOTO/Me baba italian dhe nënë shqiptare, voglushja nis të qajë kur Italia shënon ndaj Shqipërisë

alternativa

Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

besmir limani

Strugani i famshëm me shqiponjën në fytyrë ndezë atmosferën në Dortmund (FOTO)

edi rama

“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani

buka

Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t’ia dalin

gruevski jankullovska

Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit

gruevskii

Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

INFO

NA NDIQ