Arrestohet shqiptari në Itali, policia i gjen këllëfin e jastëkut plot me florinj

ina-online
ina-online

22 Gusht, 2023

Një 33-vjeçar shqiptar i akuzuar për vjedhje është arrestuar nga policia italiane. Bashkëpunëtori i tij ende nuk është identifikuar, bëjnë me dije mediet fqinje.

Shqiptari u ndalua ndërmjet delle Sodole, ku disa banorë kishin vënë re dy persona që synonin të hynin brenda shtëpive, ndërsa një 62-vjeçar i cili sapo ishte kthyer në banesën e tij kishte gjetur dritaren e thyer dhe orenditë e plaçkitura.

33-vjeçari u ndalua teksa e kishte ende të mbuluar fytyrën me një kapuç dhe mbante veshur rroba të zeza e doreza, mjete për vjedhje dhe një këllëf jastëku plot me bizhuteritë e vjedhura.

33-vjeçari u arrestua, ndërsa hetimet vijojnë për identifikimin e bashkëpunëtorit./Albeu.com/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

2

Presidentja Osmani dekoron me Urdhrin e Lirisë, ish-kongresistin, Joe DioGuardi dhe aktivisten Shirley Cloyes DioGuardi

Norvegjia

Norvegjia është jetë për ballkanasit, ja sa janë rrogat dhe profesionet më të paguara?

dashnim hebibi

Në tre librat e rinj të Dashnim Hebibi, do të gjeni veten të pasqyruar në petk fisnikërie

policia italiane

Vritet me kaçavidë shqiptari në Itali, autor i ngjarjes një bashkatdhetar (FOTO)

zvicer-1

I dënuari për racizëm ndaj shqiptarëve mund të zgjedhet kancelar federal i Zvicrës

us viza visa

Viza amerikane, 26.29% e aplikimeve nga Maqedonia janë refuzuar nga SHBA vitin e kaluar

zvicer-policia

“Për të mirën e taksapaguesve” – politikani zviceran e parkon veturën në zonën e ndaluar

gjermani jeta

53 mijë qytetarë të Maqedonisë vitin e kaluar janë shpërngulur në Gjermani

protesta noendorf

Neuendorf/Rreth 300 gra nga Maqedonia protestojnë për paga më të larta

INFO

NA NDIQ