Arrestohet shtetasi maqedonas, ia mori 3600 euro një kosovari për dokumente

Iliria News Agency
Iliria News Agency

12/01/2022

Policia e Kosovës ka arrestuar një 33 vjeçar nga Maqedonia e Veriut, Z.A, i cili dyshohet se ka mashtruar një 30 vjeçar kosovar, A.R, duke ia marrë 3600 euro në këmbim të rregullimit të dokumenteve të udhëtimit.

Policia u informua se rasti i mashtrimit ndodhi në rrugën “Brahim Ademi” në Ferizaj, njofton Klan Kosova.

Ai u shoqërua në stacionin policor në Ferizaj dhe pas intervistimit nga Njësia e Hetimeve dhe me vendim të Prokurorit të Prokurorisë Themelore në Ferizaj, ai është dërguar në mbajtje për 48 orë, për procedura të mëtejme hetimore.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ