Arrestohet vjedhësi, dërgohet në burg për vuajtje të dënimit

Picture of INA
INA

04/10/2023

Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme diku rreth orës 14:15 në bulevardin “Kërste Misirkov” në Shkup ka privuar nga liria 21 vjeçarin K.M. nga Shkupi.

Sipas njoftimit të policisë personi në fjalë kërkohej me fletarrestim qendror të lëshuar nga Gjykata Penale-Shkup, për vuajtje të dënimit prej një viti për veprën penale “vjedhje”. K.M. është dërguar në burgun e Shkupit për vuajtje të dënimit. /Alsat.mk

TË FUNDIT
7 minuta
Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim
37 minuta
Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër
45 minuta
Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet
1 orë
“Kjo është pafytyrësi” – Qytetarët të revoltuar me regjimin e posaçëm të komunikacionit në Shkup
2 orë
MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit

ME TE LEXUARA

1 ditë
Vazhdon vizita e presidentes Siljanovska- Davkova në Berlin në Konferencën për rindërtimin e Ukrainës
18 orë
Sa nënkryetarë do ketë Parlamenti i Maqedonisë së Veriut
1 ditë
“Kosova dhe Shqipëria, bashkë në ditë të vështira e në ditë të mira”
5 orë
Edhe tre ditë deri në përfundim të vitit shkollor, orë të shkurtuara për filloristët për shkak të të nxehtit
1 ditë
Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar
1 orë
“Kjo është pafytyrësi” – Qytetarët të revoltuar me regjimin e posaçëm të komunikacionit në Shkup
1 ditë
Hahn: Jam i shqetësuar për Maqedoninë e Veriut, të respektohet Marrëveshja e Prespës
7 orë
Hovenier: SHBA është krenare për rolin e rëndësishëm që luajti në Kosovë

LEXO MË SHUMË

fronti evropian vlen

Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim

ere pluhuri

Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër

blerim bexheti

Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet

shkupi komunikacion

“Kjo është pafytyrësi” – Qytetarët të revoltuar me regjimin e posaçëm të komunikacionit në Shkup

Ministria-Arsimit

MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit

policia-714x420

Ndalohet një shtetas turk në “Deve Bair”, kapet me dokumente të falsifikuara

IMG_2950

Tani mjekësinë mund ta kryeni edhe në universitetin e njohur si i Ramiz Merkos, lejen ia ka dhënë ministri në ikje i BDI-së

shkolla-nxenes-780x439-1

Në Kumanovë në maj janë regjistruar mbi 900 nxënës në klasën e parë

begaj gashi

Begaj takohet me Afrim Gashin: Rrugën e bashkëpunimit tonë nga dy korsi do ta bëjmë me katër të tilla

INFO

NA NDIQ