Arrihet marrëveshja, Zaniolo do të huazohet në klubin e Premierligës

Picture of INA
INA

15/08/2023

Aston Villa ka arritur marrëveshje me Galatasarayn për transferimin e Nicolo Zaniolos.

Klubi anglez do ta marrë futbollistin ofanziv italian në formë huazimi për një vit, me opsion blerjen e tij përfundimtare për 30 milionë euro plus bonuset, në rast se klubi nga Birminghami do ta aktivizojë klauzolën.Futbollisti i Galatasarayt ka arritur marrëveshje me klubin e Premierligës para disa ditësh, shkruan “Gazeta Express”.Testet mjekësore të futbollistit janë paraparë të kryhen të mërkurën në Britaninë e Madhe, nëse gjithçka shkon sipas planit.

Zaniolo me këtë rast do t’i japë fund eksperiencës turke pas vetëm gjashtë muajsh, pasi në Stamboll ishte transferuar në janar nga Roma.

Për përfaqësuesin italian flitej se do të rikthehej në Serie A, me klubin e tij të zemrës, Juventus, që mund ta transferonte.

Por, Aston Villa u tregua më e shpejtë dhe më konkrete, për ta bërë të vetin lojtarin kualitativ.

TË FUNDIT
7 orë
Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës
7 orë
E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin
7 orë
Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd
7 orë
Portieri serb provokon tifozët dhe lojtarët e Partizanit, shiheni gjestin e tij! (VIDEO)
7 orë
Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së

ME TE LEXUARA

9 orë
Shkëndija eliminohet nga Conference League!
8 orë
Morata i bashkohet “klubit” të lojtarëve më të shtrenjtë në histori… Ja sa kushton ai
1 ditë
Jasir Asani gati të rikthehet në Europë, ja nga i vjen oferta e rradhës!
7 orë
Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së
1 ditë
Armando Broja reagon në mënyrë drastike ndaj lojtarit të Chelsea!
7 orë
Portieri serb provokon tifozët dhe lojtarët e Partizanit, shiheni gjestin e tij! (VIDEO)

LEXO MË SHUMË

arber hoxha

Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës

jasir asani

E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin

real madrid anceloti

Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd

portieri serb tre gishta provokon

Portieri serb provokon tifozët dhe lojtarët e Partizanit, shiheni gjestin e tij! (VIDEO)

ten hag manchester united

Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së

morata

Morata i bashkohet “klubit” të lojtarëve më të shtrenjtë në histori… Ja sa kushton ai

shkendija tetoves

Shkëndija eliminohet nga Conference League!

Anglia

Ja kush është kandidati kryesor për të marrë drejtimin e “tre luanëve”

argjentina

Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?

INFO

NA NDIQ