Arrihet marrëveshje mes Ahmeti dhe Hoxhës – PDE bëhet pjesë e “Frontit Evropian”

INA
INA

22/03/2024

BDI dhe PDE e  Arjanit Hoxhës siç bëhet e ditur nga TV21 kanë marrëveshje për koalicionim për zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare.

Sipas informacioneve, pas takimit që kanë realizuar sot Ali Ahmeti dhe Arijanit Hoxha, duket se BDI dhe PDE kanë gjetur gjuhën e përbashkët për zyrtarizimin e marrëveshjes së tyre për të shkuar sëbashku në zgjedhjet e këtij viti. TV21 poashtu mëson se liderët e këtyre partive janë dakorduar që gjatë ditës së hënë, javën e ardhëshme në Tetovë, të nënshkruajnë marrëveshjen për koalicionim. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ