Arrin në 41 000 numri i të vdekurve pas tërmetit në Turqi dhe Siri

Iliria News Agency
Iliria News Agency

18/02/2023

Numri i të vdekurve nga tërmeti që goditi Turqinë dhe Sirinë ka arritur në mbi 41 000, sipas burimeve zyrtare.

Zyrtarët dhe mjekët thanë se si pasojë e tërmetit të 6 shkurtit, në Turqi dhe Siri kanë vdekur respektivisht 38 044 dhe 3 688 persona.

Duke e çuar totalin në 41 732.

Gjithashtu lëkundjet e forta që goditën Turqinë jugore dhe Sirinë u ndjenë edhe në disa vende në rajon, përfshirë Libanin.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Ministria e Shëndetësisë

Ligji për shërbim të lartë për të ndaluar emërtimet partiake mbetet në harrese

UNICEF refugjate

UNICEF përsërit thirrjen për armëpushim pasi numri i fëmijëve të vrarë në Gaza tejkalon 14 mijë

nafta tregjet

Rritet çmimi i naftës menjëherë pas sulmit të Izraelit drejt Iranit

sulmet iriani izrael mbrojtja raketore raketa

CNN: Izraeli e sulmon Iranin

sulmet iriani izrael mbrojtja raketore raketa

Izraeli për çka i shpenzoi 1.5 miliardë dollarë për një natë?

lindja mesme iran irak izrael

Pse Irani sulmoi Izraelin – dhe pse janë armiq?

Antonio Guterres

Sulmet iraniane/ Shefi i OKB-së: As rajoni dhe as bota nuk mund të përballojnë një tjetër luftë

sulmet iriani izrael mbrojtja raketore raketa

Reagimet nga SHBA, Franca, Britania dhe Egjipti

sulmet iriani izrael mbrojtja raketore raketa

Izraeli: Do përgjigjemi ndaj çdo shteti që lejon kalimin e dronëve nga Irani

INFO

NA NDIQ