Mira Murati bëhet zyrtarisht pjesë e Akademisë së Shkencave të Shqipërisë

Shefja e shërbimeve teknologjike të OpenAI, Mira Murati dhe poeti i njohur nga Kosova, Lulzim Tafa, janë pranuar sot si...
Lajme të ngjajshme Aktuale

Rezultatet e para nga KSHZ

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

Përfundon votimi për rrethin e parë të zgjedhjeve presidenciale

Media ka siguruar pamjen e plotë të momentit kur ministrja serbe e Kulturës, Maja Gojkoviq, ka lëshuar të shtunën sallën...
Lajme të ngjajshme Aktuale

Rezultatet e para nga KSHZ

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

Përfundon votimi për rrethin e parë të zgjedhjeve presidenciale

Në Maqedoninë e Veriut çdo ditë po pakësohet numri i nxënësve nëpër shkolla si pasojë e emigrimit të familjeve jashtë...
Lajme të ngjajshme Aktuale

Rezultatet e para nga KSHZ

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

Përfundon votimi për rrethin e parë të zgjedhjeve presidenciale

Katër vjet pas zbulimit fantastik të një helmete ilire 2500 vjeçare nga Zakotoreci i Peljesacit, arkeologët mëngjesin e mërkures, pothuajse...
Lajme të ngjajshme Aktuale

Rezultatet e para nga KSHZ

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

Përfundon votimi për rrethin e parë të zgjedhjeve presidenciale

Mëngjesin e 9 prillit, pa pritur ka ndërruar jetë Lindita Ahmeti, poetja dhe studiuesja nga Shkupi. Njoftimin e për humbjen...
Lajme të ngjajshme Aktuale

Rezultatet e para nga KSHZ

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

Përfundon votimi për rrethin e parë të zgjedhjeve presidenciale

Asistentët me kontratë në vepër në Fakultetin e Shkencave Mjekësore në UT, e bojkotojnë mësimin praktik që nga fillimi i...
Lajme të ngjajshme Aktuale

Rezultatet e para nga KSHZ

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

Përfundon votimi për rrethin e parë të zgjedhjeve presidenciale

“Autori i këtij libri ka qenë edhe vetë aktor në Luftën Çlirimtare, madje në një dimension dhe rol jashtëzakonisht të...
Lajme të ngjajshme Diaspora

Rezultatet e para nga KSHZ

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

Përfundon votimi për rrethin e parë të zgjedhjeve presidenciale

Fokusimi i të metave të bashkëmoshatarëve të mitur në video-storie dhe shpërndarja e tyre shkakton trauma, të cilat do të...
Lajme të ngjajshme Aktuale

Rezultatet e para nga KSHZ

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

Përfundon votimi për rrethin e parë të zgjedhjeve presidenciale

Sot do të mbahet mbrëmja e rëndësishme e ndarjes së çmimeve Oscars. Ndërkohë më poshtë do të gjeni nominimet për...
Lajme të ngjajshme Aktuale

Rezultatet e para nga KSHZ

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

Përfundon votimi për rrethin e parë të zgjedhjeve presidenciale

Aktori i njohur, Robert De Niro i ftuar në emisionin “Real Time ëith Bill Maher” ka folur në lidhje me...
Lajme të ngjajshme Aktuale

Rezultatet e para nga KSHZ

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

Përfundon votimi për rrethin e parë të zgjedhjeve presidenciale

ME TE LEXUARA

1 ditë
Sot Dita Ndërkombëtare e Librit

TË FUNDIT

1 ditë
Sot Dita Ndërkombëtare e Librit
2 ditë
ITSHKSH përkujtoi studiuesen Lindita Ahmeti
2 ditë
Mira Murati bëhet zyrtarisht pjesë e Akademisë së Shkencave të Shqipërisë
3 ditë
VIDEO/ Ministrja serbe e Kulturës lëshon sallën pasi Kosova merr çmim në Biennalen e Venedikut
4 ditë
Karnavalet Ilire në Bozovcë të Tetovës. Mehmedi: Të kujtojmë të kaluarën dhe traditën e këtij karnevali