Arsenal mposhtet në “Emirates” nga Brighton – titulli mbetet vetëm ëndërr

INA
INA

14 Maj, 2023

Arsenali ka dështuar si vendas dhe pothuajse dorëzohen në luftë për titullin e kampionit në Angli.

Skuadra e Brighton ka befasuar duke fituar me rezultat 3:0 ndaj Arsenalit, në takimin që u zhvillua në “Emirates” të Londrës.

Futbollisti Granit Xhaka u paraqit titullar duke u zëvendësuar në atë të 60-tën.

Xhaka me Arsenalin zhgënjyen me rezultat tifozët.

Futbollisti Enciso ka realizuar në minutën e 51-të, Deniz Undav në atë të 86-tën dhe Estupinan në minutën e 90+6 për fitoren bindëse të udhëtuesve.

Pas javës së 36-të në Premier League Arsenali renditet në vend të dytë me 81 pikë por ka një ndeshje më shumë e katër pikë me pak se Manchester City dhe Brighton renditet në të gjashtin me 58 sosh.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

benzema

Zbulohet paga marramendëse e Benzemas te Al Ittihad

inzaghi

E pranon Inzaghi: Interi nuk është favorit me Manchester Cityn

Xherdan-Shaqiri

Xherdan Shaqiri – më i miri në radhët e skuadrës amerikane

ronaldo-AL-NASSR

Ronaldo konfirmon se nuk do të largohet nga Al Nassr

Liga e Evropes Europa League

Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin e finales në aeroportin e Budapestit

shqiptaret maqedoni perfaqesuesja

Tetë shqiptarë në listën e Maqedonisë për ndeshjet e muajit qershor (LISTA)

modric_1551712890-6083633

Arabët nuk ndalen, ofertë 120 milionëshe për Modriqin

mesi-paris

Zyrtare: Messi largohet nga PSG

benzema

Benzema vendos të largohet nga Real Madridi

INFO

NA NDIQ