Arsenal mposhtet në “Emirates” nga Brighton – titulli mbetet vetëm ëndërr

INA
INA

14/05/2023

Arsenali ka dështuar si vendas dhe pothuajse dorëzohen në luftë për titullin e kampionit në Angli.

Skuadra e Brighton ka befasuar duke fituar me rezultat 3:0 ndaj Arsenalit, në takimin që u zhvillua në “Emirates” të Londrës.

Futbollisti Granit Xhaka u paraqit titullar duke u zëvendësuar në atë të 60-tën.

Xhaka me Arsenalin zhgënjyen me rezultat tifozët.

Futbollisti Enciso ka realizuar në minutën e 51-të, Deniz Undav në atë të 86-tën dhe Estupinan në minutën e 90+6 për fitoren bindëse të udhëtuesve.

Pas javës së 36-të në Premier League Arsenali renditet në vend të dytë me 81 pikë por ka një ndeshje më shumë e katër pikë me pak se Manchester City dhe Brighton renditet në të gjashtin me 58 sosh.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

belingam real madrid

Tetë lojtarë nuk e kanë vendin e sigurt te Real Madridi

Modric-800x445

Situata te Reali/ Modriç s’dorëzohet, kërkon edhe një vit, Lunin bën gati valixhet

eros grezda

E papritur, Eros Grezda tërhiqet nga futbolli?

xavi

E konfirmon zëvendëspresidenti i Barcelonës: Xavi do të qëndrojë

kristijan asllani

Asllani shijon titullin e parë në karrierë, kampion në Serie A me ekipin e zemrës

kloop

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon trajnerin favorit për ta zëvendësuar Kloppin

inzaghi

Inzaghi kalon Mourinhon

Bellingam Real Barca

Bellingham rrit gjasat për të fituar Topin e Artë pasi barazoi rekordin e madh të Ronaldos

Inter-1

Inzaghi si kampion i Italisë: Ne e donim sot titullin dhe ia dolëm, 6 trofe ne 3 vite nuk janë pak!