Arsenal – Nottingham Forest, ndeshja hapëse e ditës së sotme në Premier

Picture of ina-online
ina-online

12/08/2023

Arsenali dhe Nottingham Foresti do të ballafaqohen në xhiron e parë të Premier Leagues.

Ndeshja do të zhvillohet në “Emirates” me fillim nga ora 13:30.

Topçinjtë janë të pamposhtur në 12 ndeshje në shtëpi kundër Forestit, duke përfshirë të gjitha garat- tetë fitore dhe katër barazime.

Megjithatë, Foresti e mposhti Arsenalin me rezultat 1-0 në shtëpi sezonin e kaluar për të siguruar mbijetesën në Premier League dhe po kërkon fitore të njëpasnjëshme ndaj Gunners për herë të parë që nga shtatori 1978 nën drejtimin e Brian Clough.

Fitorja e fundit si mysafir e Forest kundër Arsenalit ishte një triumf me rezultat 3-1 në ligë në Highbury në mars 1989.

Një tjetër ndeshje interesante që do të luhet sot, në Premier League është ajo në mes Neëcastle United dhe Aston Villas, me dy skuadrat që janë përforcuar gjatë këtij afati kalimtar të transferimeve.

Ndërkohë, Manchester City e nisi me fitoren edicionin e ri, duke e mposhtur Burnlyn në shtëpi, me rezultat 3-0, dy nga golat i realizoi Erling Haaland.

TË FUNDIT
1 orë
Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian
1 orë
Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?
2 orë
Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë
2 orë
Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë
2 orë
Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

ME TE LEXUARA

11 orë
Nga Broja e Asllani te Ramadani e Abrashi – vlera e futbollistëve të Shqipërisë
2 orë
Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë
8 orë
Zvicra mposhti hungarezët, Shaqiri rezervist
1 orë
Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?
8 orë
Ja kush do ta fitojë ndeshjen Itali-Shqipëri sipas sondazhit të UEFA-s
1 orë
Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian
1 ditë
Gjimshiti: “Kemi lindur në shtete të tjera, por në shtëpi ndiqnim zakonet dhe traditat shqiptare”

LEXO MË SHUMË

bajrami

Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian

Berat-GJimshiti-82828-780x470

Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?

spaleti

Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë

sylvinjo silvinjo

Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë

bajrami

Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

bajrami gol

Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia

bajrami

Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)

spanja

Spanja tregon “muskujt” në grupin e kuqezinjve, mposhtin kroatët

INFO

NA NDIQ